1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

POLİETİLEN WAX (POLYETHYLENE WAX)

POLİETİLEN WAX (POLYETHYLENE WAX)

 

SYNONYMS; POLYETHYLENE WAX; POLYETHYLENE WAX; POLY ETHYLENE WAX POLY; ETHYLENE; POLYETHYLENE; WAX; poly; polyethylene; poly ethylene; polyethylene wax; poly ethylene wax; ethylene; wax; POLIETILEN WAX; POLI; POLIETILEN; POLI ETILEN; POLI ETILEN WAX; ETILEN; WAX; poli; poietilen; poli etilen; etilene; poli etilen wax; polietilen wax; polietilenwax; polyethylen; polyethylen wax; poly ethylen; poly ethylene wax; polyethylene waxes; POLYETHYLEN WAXES; POLİETİLEN; POLİ; ETİLEN; POLİETİLEN WAX; POLİ ETİLEN WAX; PE WAX; pe wax; Pe Wax; PE WAXES; pe waxes; waxes; PEW; POLİETİL WAX; polietil wax; POLYLETHYLENE WAX; polylethlylen wax; poliletilen wax; polyetilene; polyetilen; polyetilene wax; polyten; PEW; PeW; pew; poliethiylen wax; POLIETHIYLEN WAX; POLIETHIYLEN; POLI ETHIYLEN; POLI ETHIYLEN WAX; poli ethiylen; poli ethiylen wax; Plastics & Elastomers; Paint & Coating; Textile; Printing Ink and Others; WAXES; waxes; VAKS; vaks; polietilen vaks; poli etilen vaks; vakslar; polietilen vakslar; poli etilen vakslar; POLI ETILEN VAKS; POLIETILEN VAKS; POLI ETILEN VAKSLAR; POLIETILEN VAKS; POLİETİLEN VAKS; POLİ ETİLEN VAKS; POLI ETILEN VAKSLAR; POLIETILEN VAKSLAR; POLI ETILEN VAKSLAR; POLIETILEN VAKSLAR; POLİETİLEN VAKSLAR; POLİ ETİLEN VAKSLAR; PE-WAX; pe-wax; Pe-WAX; PE-WAXES; pe-waxes; polyethylen vaks; poly ethylen vaks; polyethylene vaks; poly ethylene vaks; waks; WAKS; POLYETHYLENE WAKS; POLY ETHYLENE WAKS; POLY ETHYLEN WAKS; POLYETHYLEN WAKS; poli etilen waks; polietilen waks; polietilene waks; poli etilene waks; Synthetic waxes; OPE800; OPE801; OPE802; OPE900; OPE3316A; OPE629;

 

Polietilen Balmumu Özellikleri

Polietilen balmumu, tamamen kristalin ve doğrusallığa sahip olan, doymuş, tamamen doymuş, etilen homopolimerleridir. PE balmumunun mükemmel özellikleri sayesinde, kauçuk işleme, plastik katkı maddeleri, petrol balmumu karışımları ve diğer çeşitli karışımlar gibi farklı malzemelerin kalitesini artırmak için yaygın olarak kullanılır. PE balmumu, yüksek kristalli bir değere sahiptir ve bu nedenle, çözücülerde düşük çözünürlük, yüksek sıcaklıklarda sertlik ve yağ koyulaştırma kabiliyeti gibi özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde, PE balmumu çeşitli ürünlerin işlenmesinde yaygın olarak kullanılır. Kontrollü moleküler ağırlık ve PE balmumunun dar poli eşitsizliği, düşük erime viskozitesi, dar erime aralığı ve formülasyon esnekliği gibi çeşitli avantajlar sağlar. Balmumu tamamen doymuş ve doğrusal olduğundan, yüksek sıcaklıklarda bile sert kalır ve olağanüstü bir ısı kararlılığı ve kimyasal saldırıya karşı tam direnç sunar. Bu nedenle, yüksek erime ve yumuşama noktası, düşük viskozite, mükemmel kafa direnci ve termal stabilite, yüksek sertlik seviyesi, mükemmel kimyasal direnç, diğer mumlar ile mükemmel uyumluluk ve mükemmel yağlama, PE mumun temel özelliklerinden bazılarıdır. Çeşitli derecelerde polietilen balmumu Polimerizasyon tipinde, modifiye tipte ve termal olarak çatlama tipinde. Balmumu, moleküler yapısından dolayı, doğal balmumlarından daha iyi bir performans sergilemesini sağlayan, kaygan bir madde, uygun olmayan, reçine değiştirici ve kalıp ayırıcı olarak kullanılabilir. Polietilen balmumu (PE balmumu olarak da bilinir), düşük moleküler ağırlıklı bir polietilen polimerdir. Düşük molekül ağırlıklı olması nedeniyle balmumu benzeri fiziksel özelliklere sahiptir.

PE Wax, sıcak erimiş yapıştırıcılar, PVC, renkli masterbatch'ler, kauçuk ve termoplastik yol işaretleri vb. Dahil olmak üzere geniş bir endüstri yelpazesinde ürünün fiziksel görünüşünü ve termal özelliklerini iyileştirmek için uç formülasyonlar için mükemmel ve tutarlı bir bileşen olan polietilen homopolimer balmumudur. Polietilen balmumu bir dağıtıcı, kaydırıcı madde, reçine katkı maddesi ve kalıp ayırıcı madde olarak kullanılabilir. PE mumları, etilen veya polietilenden sentezlenen parlak, nispeten sert ve kristalli mumlardır. PE mumlar özellikle viskoziteyi, erime noktasını ve sertliği ayarlamak için kullanılır.

Polietilen balmumu üretmek için çeşitli yöntemler vardır. Polietilen balmumu, etilen molekülünün molekül ağırlığını kontrol eden özel koşullar altında doğrudan polimerizasyonuyla yapılabilir. Diğer bir yöntem, yüksek molekül ağırlıklı polietilenin düşük molekül ağırlıklı fraksiyonlara parçalanmasıdır. Üçüncü bir yöntem, düşük molekül ağırlıklı kısmın, yüksek molekül ağırlıklı polimerden ayrılmasını içerir. Polietilen mumlar, birçok uygulamada faydalı olmasını sağlayan çok özel polimer özelliklerine sahiptir. Polietilen balmumu'nun birçok formülasyondaki ana işlevleri, ya yağlama sağlamak ve / veya viskozite ve / veya erime noktasını değiştirerek bir formülün fiziksel modifikasyonunu sağlamaktır.

Polietilen balmumu, bir ham petrol türevi olan etilenin polimerizasyonuyla üretilir. Etilen polimerizasyonu işlemi, polimerizasyon seviyesi polietilen balmumu fiziksel özelliklerini etkilediği için önemlidir. Üreticiler istenen özelliklere sahip balmumu üretmek için polimerizasyon işlemini geliştirdiler. Polivinil klorür üretiminde polietilen balmumu talebinin artmasının, küresel polietilen balmumu pazarını arttırması beklendiğini belirtir. Kaplamalar ve baskı mürekkepleri endüstrilerinden gelen polietilen balmumu talebinin artması, tahmin ufku boyunca küresel polietilen balmumu pazarının büyümesini de artıracaktır.

Bununla birlikte, ham petrolün uçucu fiyatları, genel olarak polietilen balmumu pazarını olumsuz yönde etkileyeceği için, etilen, polietilen balmumu için hammadde olan ham petrolden elde edilir. Ayrıca, bazı uygulamalarda, Fisher-Tropsch (FT) balmumu, polietilen balmumu için bir alternatif olarak kullanılır. Bu nedenle, alternatifler için genişleyen pazarın, pazarın büyümesini engellemesi bekleniyor. Global polietilen balmumu pazarı, asfalt endüstrisinde geri dönüştürülmüş pirolitik çapraz bağlı polietilen balmumu uygulamalarının artmasıyla birlikte büyümek için büyük bir fırsata sahiptir.

olietilen Balmumu Pazarı Giriş

Polietilen Balmumu, etilen monomer zincirlerinden oluşan bir ultra düşük moleküler ağırlıklı Polietilen Balmumu'dur. Ayrıca PE mumu olarak da adlandırılır. Bileşimin üç tipi, yüksek yoğunluklu Polietilen Balmumu (HDPE) balmumu, düşük yoğunluklu Polietilen Balmumu (LDPE) balmumu ve oksitlenmiş Polietilen Balmumu'dur. Ayrıca, termal kararlılığı, biyo-uyumlu, dayanıklılığı ve üstün performansı, piyasayı güvenle etkileyen önemli trendler ve faktörlerdir. Bu nedenle plastik işleme, sıcakta eriyen yapışkan, mürekkep ve kaplama ve diğerleri gibi çeşitli uygulamalarda kullanılırlar.

Polietilen balmumlarının piyasaya sunulması bir dizi yeni uygulamayı ortaya çıkardı ve özelliklerinin detaylı olarak tanınması gerekliliğini başlattı. Polietilen balmumu, bir ham petrol türevi olan etilenin polimerizasyonuyla üretilir. Etilen polimerizasyonu işlemi, polimerizasyon seviyesi polietilen balmumu fiziksel özelliklerini etkilediği için önemlidir.

Polietilen Balmumu Kullanımı;

Polietilen balmumu, polietilen, ABS reçineleri, polipropilen vb. İçin bir aktivatör ve dağıtıcı malzeme olarak görev yapar. Bu gibi balmumlarının erime noktalarını kesin bir şekilde işaretlemek için hidrokarbon balmumlarına eklenir. Ayrıca, mum, petrol ve diğer mumlarla uyumludur. PE vaks emülsiyonlaştırılabilir ve emülsifiye edilemez olmak üzere iki ana sınıfta bulunur. İlki, önemli bir tekstil işleme kimyasalıdır ve tekstil terbiye, kozmetik, cilalar, kağıt kaplama, deri yardımcı maddeler, yapıştırıcılar, boya kalemleri, ambalajlar ve diğerleri gibi alanlarda yaygın olarak kullanılır. Ve sonuncusu, plastikler ve elastomerler için yağlayıcı maddeler, pigment konsantreleri için taşıyıcılar ve boyalar ve baskı mürekkep endüstrisinde kullanılırlar. Gıda ve İlaç İdaresi, gıda ambalaj endüstrisinde PE mumu kullanımını, PE mektubu tarafından tarif edildiği gibi moleküler ağırlıklarla PE mumu kullanımını etkiler. düzenleyici kurumun gıda paketleme endüstrisinde kullanılmasına izin verilir. Balmumu katkı maddelerinin birçok uygulama alanı vardır. Örneğin, ürünlerin işlenebilirliğini kontrol etmek veya yüzeylerin özelliklerini geliştirmek için kullanılabilirler. Balmumları doğal, yarı sentetik veya sentetik kökenli olabilir. Bu üç orijin grubunda, her bir balmumu bazının kendi özellik aralığına sahip olduğunu görebiliyoruz.

Kullanımları;

Mürekkepleri Yazdırma
Toz Boya
Sıvı kaplamalar
PVC
Sıcak erir
Silgi
Kablolar
Gıda sınıfı


Plastik işlemenin polietilen balmumu pazarına tahmini süre boyunca öncülük etmesi bekleniyor. Plastik işlemede, polietilen balmumu, PVC işlemede bir kayganlaştırıcı olarak ve renkli masterbatch için bir dağıtıcı madde olarak kullanılır. Viskozite, sıcaklık, parlaklık ve füzyon hızı gibi farklı kimyasal özellikleri etkilemek için kullanılır. Plastik işleme, Polivinil Klorür (PVC), Polietilen (PE) ve Polipropilen (PP) boruların işlenmesini içerir. Bina ve inşaat, gelişmekte olan APAC ülkelerinde yüksek büyümeye tanık olan bu boruların en büyük uygulamasıdır. Çeşitli hükümet girişimleri ve politikaları da inşaat ve inşaat sektörünü desteklemektedir. Bu faktörler, plastik işleme uygulama bölümünün küresel olarak büyümesine katkıda bulunmaktadır.


Sentetik balmumunun performans özellikleri ve özellikleri şunları içerir:
Oda sıcaklığında katı veya yarı katı madde
Düşük erime noktası, oda sıcaklığında erimiş ~ 150 ° C
Kristalin düşük moleküler reçine
Moleküler ağırlık: 300 ~ 10.000 (düşük moleküler)

Görünüm; Sert, beyaz, yarı saydam, tatsız, toksik olmayan, kokusuz.
Form; Polietilen balmumu peletler, tozlar veya pullar halinde mevcuttur.
Erime noktası; 97-115 ° C
Spesifik yer çekimi; 0.922
Diğer detaylar; Parlatma, çizilme direnci, metal iz direnci, çizilmeye karşı dayanıklılık
Polietilen balmumu suya ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.

Polietilen Balmumu Pazarı Hedef Kitlesi;

Polietilen Balmumu pazarı üreticileri
Polietilen Mum piyasası
Üretim Süreci Endüstrileri
Potansiyel yatırımcılar
Hammadde Tedarikçileri
Ulusallaştırılmış Laboratuvar


Features of Polyethylene Wax

The polyethylene wax is fully saturated homopolymers of ethylene, which has high degree of crystalline and linearity. Owing to the excellent features of PE wax, it is widely used for enhancing the quality of different materials such as in rubber processing, plastic additives, petroleum wax blends, and various other blends. PE wax has a high crystalline value and thus it has attributes like low solubility in solvents, hardness at elevated temperatures and oil thickening capability. Owing to these features, PE wax is widely used in the processing of diverse types of products.The controlled molecular weight and narrow poly disparity of PE wax provide diverse benefits such as low melt viscosity, narrow melt range and formulating flexibility. As the wax is fully saturated and linear, it remains hard even at elevated temperatures and offers exceptional heat stability as well as complete resistance to chemical attack. So, high melting and softening point, low viscosity, excellent head resistance & thermal stability, high hardness level, excellent chemical resistance, excellent compatibility with other waxes and excellent lubrication are some of the key characteristics of the PE wax.Polyethylene wax with various grades in Polymerization type, Modified type and Thermally Cracking type. The wax can be used as a slip agent, disperant, resin modifier, and mold release agent due to its molecular structure, which enables it to outperform natural waxes.Polyethylene wax (also known as PE wax) is a low molecular weight polyethylene polymer that because of it's low molecular weight has wax like physical characteristics.

PE Wax is polyethylene homopolymer wax, an excellent and consistent ingredient for end formulations to improve product physical appearance and thermal properties for a broad range of industries, including hot melt adhesives, PVC, color masterbatches, rubber and thermoplastics road markings, etc.Polyethylene wax can be used as a dispersant, slip agent, resin additive, and mold release agent.PE waxes are bright, relatively hard and crystalline waxes, which are synthesized from ethylene or polyethylene. PE waxes are used in particular for adjusting viscosity, melting point and hardness.

There are a variety of methods for producing Polyethylene wax. Polyethylene wax can be made by direct polymerization of ethylene under special conditions that control molecular weight. Another method involves breaking down high molecular weight polyethylene into lower molecular weight fractions. A third method involves separation of the low molecular weight fraction from high molecular weight polymer.Polyethylene waxes have very unique polymer properties that make them useful in many applications. The major functions of polyethylene wax in many formulations are to either provide lubrication and/or provide physical modification of a formula by changing viscosity and / or melt point.

Polyethylene wax is manufactured by polymerization of ethylene, a derivative of crude oil. The process of polymerization of ethylene is significant as level of polymerization affects the physical properties of polyethylene wax. Manufacturers have developed the polymerization process to produce wax with desired properties. Indicates that the increasing demand for polyethylene wax in production of polyvinyl chloride is expected to boost the global polyethylene wax market. Growing demand for polyethylene wax from the coatings and printing inks industries will also augment the growth of the global polyethylene wax market during the forecast horizon.

However, volatile prices of crude oil will negatively affect the overall polyethylene wax market as ethylene, the raw material for polyethylene wax, is derived from crude oil. Also, in certain applications, Fisher-Tropsch (FT) wax is used as an alternative to polyethylene wax. Therefore, the expanding market for alternatives is expected to hamper the growth of the market. The global polyethylene wax market has a huge opportunity to grow with the increasing applications of recycled pyrolytic cross-linked polyethylene wax in asphalt industry.


Polyethylene Wax Market Introduction

Polyethylene Wax is an ultra low molecular weight Polyethylene Wax composed of ethylene monomer chains. It is also called as PE wax. The three types of the compound are high-density Polyethylene Wax (HDPE) wax, low-density Polyethylene Wax (LDPE) wax and oxidized Polyethylene Wax. Moreover, its thermal stability, bio-compatible, durability, and superior performance are the important trends and factors influencing the market confidently. Therefore, they are used in various applications such as plastic processing, hot melt adhesive, ink & coating, and others.

Introduction of polyethylene waxes in the market uncovered a series of new applications and initiated the necessity of detailed recognition of their properties. Polyethylene wax is manufactured by polymerization of ethylene, a derivative of crude oil. The process of polymerization of ethylene is significant as level of polymerization affects the physical properties of polyethylene wax.

Usage of Polyethylene Wax;

Polyethylene wax acts as an activator and dispersing material for polyethylene, ABS resins, polypropylene, etc. It is added in hydrocarbon waxes for increasing the melting points of such waxes to a certainly marked degree. Moreover, the wax is compatible with petroleum and other waxes. The PE wax is available in two main grades, namely emulsifiable and non-emulsifiable. The former is an important textile processing chemical and widely used in textile finishing, cosmetics, polishes, paper coating, leather auxiliaries, adhesives, crayons, packing and various others. And, the latter one is used as lubricants for plastics and elastomers, carriers for pigment concentrates, and in paints and printing ink industry.Food and Drug Administration is influencing PE wax use in food packaging industry as PE waxes with molecular weights as described by the regulatory body are allowed to be used in food packaging industry. Wax additives have many areas of application. They can be used, for example, to control the processability of products or to improve the properties of surfaces.Waxes can be of a natural, semisynthetic or synthetic origin. In these three groups of origin we can see that each wax basis has its own range of properties.

Uses;

Printing Inks
Powder Coatings
Liquid Coatings
PVC
Hot Melts
Rubber
cables
Food grade


Plastic processing is expected to lead the polyethylene wax market during the forecast period. In plastic processing, polyethylene wax is used as a lubricant in PVC processing and as a dispersing agent for color masterbatch. It is used to influence different chemical properties, such as viscosity, temperature, gloss, and fusion speed. Plastic processing includes processing of Polyvinyl Chloride (PVC), Polyethylene (PE), and Polypropylene (PP) pipes. Building & construction is the major application of these pipes, which is witnessing high growth in emerging countries of APAC. Various government initiatives and policies are also boosting the building & construction sector. These factors are contributing to the growth of the plastic processing application segment, globally.


The performance characteristics and properties of the synthetic wax, include:
Solid or semisolid matter at room temperature
Low melting point, melted at room temperature ~150°C
Cystalline low molecular resin
Molecular weight: 300 ~10,000 (low molecular)

Appearance; Hard, white, translucent, tasteless, non toxic, odourless.
Form; Polyethylene wax is available as pellets, powders or flakes.
Melting point; 97-115 deg.C
Specific gravity; 0.922
Other details; Excellent stability against polishing, scratch resistance, metal mark resistance, scuff resistance
Polyethylene wax is resistant to water and chemical materials.

Polyethylene Wax Market Targeted Audience;

Polyethylene Wax market manufacturers
Traders and Distributors of Polyethylene Wax market
Production Process Industries
Potential Investors
Raw Material Suppliers
Nationalized Laboratory

Ataman Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.