1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

MAGNESIUM STEARATE (MAGNEZYUM STEARAT)

MAGNESIUM STEARATE

 

CAS Number:557-04-0
EC Number:209-150-3

 

 

synonyms:
Magnesium stearate, 3.8-5.0% Mg; Magnesium stearate [JAN]; Magnesium stearate [JAN:NF]; MFCD00036391; Magnesium Stearate NF; aluminum monostearate; aluminum tristearate; ammonium stearate; calcium stearate; magnesium stearate; octadecanoic acid; sodium stearate; stearic acid; zinc stearate; MAGNESIUM STEARATE; 557-04-0; Magnesium octadecanoate; Magnesium distearate; Synpro 90; Octadecanoic acid, magnesium salt; Dibasic magnesium; stearate; Petrac MG 20NF; NS-M (salt); SM-P; Stearic acid, magnesium salt; Synpro Magnesium Stearate 90; HSDB 713; magnesium dioctadecanoate; UNII-; 70097M6I30; EINECS 209-150-3; Magnesium distearate, pure; NP 1500; SM 1000; Octadecanoic acid, magnesium salt (2:1); AI3-01638; CHEBI:9254; 70097M6I30; magnesium(ii) stearate; Stearic acid; magnesium salt; Magnesium stearate [JAN]; Magnesium stearate [JAN:NF]; Magnesium Stearate NF; SCHEMBL935; Magnesium; stearate 250g; AC1L1WS7; AC1Q1U6E; ACMC-1AY89; C36H70MgO4; KSC491A3D; octadecanoic acid magnesium salt; Magnesium stearate (JP17/NF); CHEMBL2106633;DTXSID2027208; CTK3J1031; Stearic Acid Magnesium(II) Salt; HQKMJHAJHXVSDF-UHFFFAOYSA-L; MolPort-006-111-835; magnesium(2+) bis(formula 300); AKOS015915201; LS-2392; RL04104; RTR-037083; TRA0043445; KS-000010Q3; magnesium(2+) ion bis(n-octadecanoate); AN-23691; BC643064; H416; AB1009389; TR-037083; FT-0602789; S0238; D02189; A830764; I14-6799; UNII-R4OXA9G5BV component HQKMJHAJHXVSDF-UHFFFAOYSA-L; 212132-26-8; magnezyum sterat; magnezium sterat: magnesium sterat; Magnezyum stearate ; manezyum sterat; magnezyum siterat; manezyum siterat

 

 

 

Magnezyum stearat( magnesium stearate)
İsimler
IUPAC adı
Magnezyum oktadekanoat
Tanımlayıcılar
CAS numarası
557-04-0 
Özellikleri
Molar kütle 591,27 g / mol
Görünüm açık beyaz toz
Koku hafif
Yoğunluk 1.026 g / cc 3.
Erime noktası 88.5 ° C (191.3 ° F; 361.6 K)
sudaki çözünürlük
0,003 g / 100 mL (15 ° C)
0,004 g / 100 mL (25 ° C)
0,008 g / 100 mL (50 ° C)
Çözünürlük eterde ihmal edilebilir ve benzende az çözünür alkol

 

 

Magnezyum stearat( magnesium stearate), Mg ( C formülüne sahip kimyasal bileşiktir)
İki eşdeğeri stearat (stearik asitanyonu) ve birmagnezyumkatyonu (Mg2+)içeren tuzdan oluşan bir sabuntur. Magnezyum stearat, beyaz, suda çözünmeyen bir tozdur. Uygulamaları yumuşaklığını, birçok çözücüdeki çözünmezliğini ve düşük toksisiteyi kullanır. Farmasötik ve kozmetik üretiminde bir ayırıcı maddeve bir bileşen veya yağlayıcı olarak kullanılır.

 

 


içindekiler
1 İmalat
2 Kullanım
3 Oluşma
4 Güvenlik

 

 

İmalat 
Magnezyum stearat, sodyum stearatın magnezyum tuzları ile reaksiyonu veya magnezyum oksidin stearik asit ile işlenmesi yoluyla üretilir . Bazı besin takviyeleri, Magnezyum stearat( magnesium stearate)üretiminde kullanılan sodyum stearatın, bitkisel kaynaklı stearik asitten üretildiğini belirtir.

 

 

Kullanımlar 
Magnezyum stearat( magnesium stearate)genellikle tıbbi tabletlerin, kapsüllerin ve tozların imalatında yapışma önleyici olarak kullanılır . Bu bağlamda, madde, kimyasal tozların katı tabletlere sıkıştırılması sırasında bileşenlerin imalat ekipmanına yapışmasını önleyerek yağlama özelliklerine sahip olması nedeniyle de yararlıdır ; magnezyum stearat, tabletler için en yaygın kullanılan yağlayıcıdır. Bununla birlikte, daha düşük bir ıslanabilirlik ve tabletler ve yavaş yavaş parçalanma ve ilacın daha düşük çözünmesine neden olabilir.

 

Magnezyum stearat( magnesium stearate) ayrıca kuru kaplama işlemlerinde verimli bir şekilde kullanılabilir.

Preslenmiş şekerlerin yaratılmasında, magnezyum stearat (Magnesium stearate), bir salım maddesi olarak işlev görür ve nane gibi sert şekerlerde şekeri bağlamak için kullanılır.

Magnezyum stearat (Magnesium stearate), bebek formüllerinde yaygın bir bileşendir.

 

Oluşumu 
Magnezyum stearat (Magnesium stearate), küvet halkalarının önemli bir bileşenidir. Sabun ve sert su ile üretildiğinde , Magnezyum stearat( magnesium stearate)ve kalsiyum stearatın her ikisi de suda çözünmeyen beyaz bir katı oluşturur ve topluca sabun pisliği olarak bilinir .

 

 

Güvenlik 
Magnezyum stearat( magnesium stearate) genellikle günde 2500 mg / kg'ın altındaki seviyelerde insan tüketimi için güvenli kabul edilir [12] ve ABD'de genel olarak güvenli (GRAS) olarak kabul edilir . 1979'da, FDA'nın GRAS Maddeleri Alt Komitesi (SCOGS), "... Magnezyum stearat( magnesium stearate)... hakkında mevcut bilgilerde, halka şüphelendiklerinde, bir tehlike oluşturduğunu gösteren veya şüphelenmek için makul bir neden gösteren hiçbir kanıt yoktur. şu anda mevcut olan ve şu anda uygulandığı şekilde veya gelecekte makul bir şekilde beklenebilecek seviyelerde kullanılır. "

 

 


Magnezyum stearatın özellikleri

 

 


Moleküler Ağırlık: 591,27 g / mol

 

Moleküler Formül: C36H70MgO4; Mg (C18H35O2)2

 


Magnezyum stearat, esansiyel mineral magnezyum ve doymuş yağ stearik asidi birleştiren beyaz bir tozdur. Çok az miktarda magnezyum sağlar, ancak esas olarak ilaç ve takviye endüstrilerinde daha tutarlı dozlama ile hap üretmek için etkin olmayan bir madde olarak kullanılır.Magnezyum stearat cildinize yapışan ve dokunulduğunda greslenebilen beyaz bir güçtür. İki maddeden oluşan basit bir tuz, stearik asit olarak adlandırılan doymuş yağ ve mineral magnezyumdur. Stearik asit, birçok gıdada da bulunabilir; tavuk, yumurta, peynir, çikolata, ceviz, somon, pamuk çekirdeği yağı, hurma yağı, hindistancevizi yağı. Magnezyum stearat çoğu gıda, ilaç ve kozmetik ürününe sıklıkla eklenir. İlaç ve vitaminlerde birincil amacı yağlayıcı olarak davranmaktır.

 

Magnezyum stearat (Magnesium stearate) ne yapar?

Magnezyum stearat (Magnesium stearate), esas olarak ilaç kapsüllerinde kullanılan bir katkı maddesidir. Bir "akış ajanı" olarak kabul edilir. Bir kapsül içindeki tek tek bileşenlerin birbirine yapışmasını ve kapsülleri oluşturan makineyi engeller. İlaç kapsüllerinin tutarlılığını ve kalite kontrolünü geliştirmeye yardımcı olur. Magnezyum stearat içermeyen ilaç kapsülleri oluşturmak mümkündür, ancak bu kapsüllerin tutarlılığını ve kalitesini garanti etmek daha zordur. Magnezyum stearat, ilaçların bozulmasını ve emilimini geciktirmek için kullanılır, böylece bağırsakların doğru bölgesinde emilirler.

 


Magnezyum stearatın (Magnesium stearate) sağlık riskleri nelerdir?

 

 


Magnezyum stearat (Magnesium stearate) genellikle tüketmek için güvenli olarak kabul edilir. Çok fazla yutuyorsanız, laksatif bir etkisi olabilir. Bağırsaklarınızın mukoza astarını tahriş edebilir. Bu bağırsaklarınızın spazm olmasına ve bağırsak hareketini tetiklemesine neden olur.

 

 


İnternetteki bazı insanlar, magnezyum stearatın bağışıklık T hücresi fonksiyonunuzu baskıladığını ve yardımcı T hücrelerinizde hücre zarının bütünlüğünün çökmesine neden olduğunu iddia eder. Ancak, bu iddiaları destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

 

Bu iddialar, magnezyum stearat (Magnesium stearate) değil stearik asit ile ilgili tek bir fare çalışmasına dayanılarak yapılmıştır. Fareler, T-hücrelerinde insanın sahip olduğu bir enzimden yoksundur. Bu stearik asidi yutmamız için güvenli hale getirir.

Bazı insanlar ayrıca magnezyum stearatın vücudunuzun ilaç kapsüllerinin içeriğini emebilme yeteneğini etkileyebileceğini iddia etmişlerdir. Fakat yine de, bu iddiaları destekleyen bilimsel bir kanıt yoktur.

Bununla birlikte, magnezyum stearatın alerjisi olabilir ve bu gıda katkı maddesinden kaçınmak zor olabilir.

 


Takviyeler içinde kullanın

 

Üreticiler, takviyeleri üretmek için kullanılan makinelerden etkin bir şekilde akmasını sağlamak için, bazı takviyelerde ve ilaçlarda etkin olmayan bir bileşen olarak magnezyum stearat kullanırlar. Bu yararlıdır çünkü her hapın aktif bileşenlerin tutarlı bir dozuna sahip olması daha olasıdır, böylece her hapın vücudunuzda aynı etkiye sahip olacaktır.

 


Potansiyel Alternatifler

 

Magnezyum stearattan kaçınmak istiyorsanız, tablet veya kapsül formu yerine sıvı veya sakızlı formda takviyeleri seçin. Magnezyum stearat, tablet yapmak için kullanılan en yaygın kayganlaştırıcı olmasına rağmen, aynı amaca hizmet eden alternatif bileşenlerle yapılmış tabletleri de bulabilirsiniz. Bunlar, gliserin yağlı asit esterleri, sodyum behenat, sodyum stearil fumarat veya stearik asit olarak adlandırılan maddeleri içerir.

 


Magnesium stearate
Names
IUPAC name
Magnesium octadecanoate
Identifiers
CAS Number
557-04-0 
Interactive image
ChEBI 
CHEBI:9254 
ChemSpider 
10704

 

 

Magnesium stearate is the chemical compound with the formula Mg.
It is a soap, consisting of salt containing two equivalents of stearate (the anion of stearic acid) and one magnesium cation (Mg2+). Magnesium stearate is a white, water-insoluble powder. Its applications exploit its softness, insolubility in many solvents, and low toxicity. It is used as a release agent and as a component or lubricant in the production of pharmaceuticals and cosmetics.

 

 


Contents
1 Manufacturing
2 Uses
3 Occurrence
4 Safety

 

 

Manufacturing
Magnesium stearate is produced by the reaction of sodium stearate with magnesium salts or by treating magnesium oxide with stearic acid. Some nutritional supplements specify that the sodium stearate used in manufacturing magnesium stearate is produced from vegetable-derived stearic acid.

 

 

Uses
Magnesium stearate is often used as an anti-adherent in the manufacture of medical tablets, capsules and powders.In this regard, the substance is also useful because it has lubricating properties, preventing ingredients from sticking to manufacturing equipment during the compression of chemical powders into solid tablets; magnesium stearate is the most commonly used lubricant for tablets. However, it might cause lower wettability and slower disintegration of the tablets and slower and even lower dissolution of the drug.

 

Magnesium stearate can also be used efficiently in dry coating processes.

In the creation of pressed candies, magnesium stearate acts as a release agent and it is used to bind sugar in hard candies such as mints.

Magnesium stearate is a common ingredient in baby formulas.

 

Occurrence
Magnesium stearate is a major component of bathtub rings. When produced by soap and hard water, magnesium stearate and calcium stearate both form a white solid insoluble in water, and are collectively known as soap scum.

 

 

Safety
Magnesium stearate is generally considered safe for human consumption at levels below 2500 mg/kg per day and is classified in the United States as generally recognized as safe (GRAS). In 1979, the FDA's Subcommittee on GRAS Substances (SCOGS) reported, "There is no evidence in the available information on ... magnesium stearate ... that demonstrates, or suggests reasonable grounds to suspect, a hazard to the public when they are used at levels that are now current and in the manner now practiced, or which might reasonably be expected in the future."

 

Properties of magnesium stearate

Molecular Weight: 591,27 g/mol

Molecular Formula: C36H70MgO4; Mg(C18H35O2)2

 


Magnesium stearate is a white powder that combines the essential mineral magnesium and the saturated fat stearic acid. It provides a small amount of magnesium, but it`s primarily used as an inactive ingredient in the pharmaceutical and supplement industries to produce pills with more consistent dosing. Magnesium stearate is a fine white power that sticks to your skin and is greasy to the touch. It`s a simple salt made up of two substances, a saturated fat called stearic acid and the mineral magnesium. Stearic acid can also be found in many foods, such as; chicken, eggs, cheese, chocolate, walnuts, salmon, cotton seed oil, palm oil, coconut oil. Magnesium stearate is commonly added to many foods, pharmaceuticals, and cosmetics. In medications and vitamins, its primary purpose is to act as a lubricant.

 

 


What does magnesium stearate do?

 

Magnesium stearate is an additive that`s primarily used in medication capsules. It`s considered a "flow agent." It prevents the individual ingredients in a capsule from sticking to each other and the machine that creates the capsules. It helps improve the consistency and quality control of medication capsules. It`s possible to create medication capsules without magnesium stearate, but it`s more difficult to guarantee the consistency and quality of those capsules. Magnesium stearate is used to delay breakdown and absorption of medications, so they`re absorbed in the correct area of the bowel.

What are the health risks of magnesium stearate?

Magnesium stearate is generally recognized as safe to consume. If you ingest too much, it can have a laxative effect. It can irritate the mucosal lining of your bowels. This causes your bowels to spasm, triggering a bowel movement.

Some people on the internet claim that magnesium stearate suppresses your immune T-cell function and causes the cell membrane integrity in your helper T-cells to collapse. However, there`s no scientific evidence to support those claims.

These claims have been made based on a single mouse study that was related to stearic acid, not magnesium stearate. Mice lack an enzyme in their T-cells that humans have. This makes stearic acid safe for us to ingest.

Some people have also claimed that magnesium stearate might interfere with your body`s ability to absorb the contents of medication capsules. But again, there`s no scientific evidence to support those claims.

It`s possible to be allergic to magnesium stearate, however, and it can be difficult to avoid this food additive.

Use in Supplements

Manufacturers use magnesium stearate in some supplements and medications as an inactive ingredient to help keep the active ingredients flowing smoothly through the machinery used to produce the supplements. This is beneficial because it makes it more likely that each pill has a consistent dose of the active ingredients so each pill will have the same effect in your body.

Potential Alternatives

If you want to avoid magnesium stearate, choose supplements in liquid or gummy form instead of tablet or capsule form. Although magnesium stearate is the most common lubricant used to make tablets, you can also find tablets made with alternative ingredients that serve the same purpose. These include substances called glycerine fatty acid esters, sodium behenate, sodium stearyl fumarate or stearic acid.

 


Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate)
Des noms
Nom IUPAC: Octadécanoate de magnésium
Identifiants
Numero CAS
557-04-0

 

 

CHEBI: 9254 
ChemSpider
10704

 

 

Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est le composé chimique de formule Mg 
Il s'agit d'un savon composé de sel contenant deux équivalents de stéarate (l'anion de l'acide stéarique) et un cation magnésium (Mg2 +). Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est une poudre blanche insoluble dans l'eau. Ses applications exploitent sa douceur, son insolubilité dans de nombreux solvants et sa faible toxicité. Il est utilisé comme agent de démoulage et comme composant ou lubrifiant dans la production de produits pharmaceutiques et cosmétiques.

 

 


Contenu
1 Fabrication
2 utilisations
3 Occurrence
4 Sécurité

 

 

Fabrication
Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est produit par la réaction du stéarate de sodium avec des sels de magnésium ou par traitement de l'oxyde de magnésium avec de l'acide stéarique . Certains suppléments nutritionnels précisent que le stéarate de sodium utilisé dans la fabrication du stéarate de magnésium est produit à partir d'acide stéarique d'origine végétale.

 

 

Les usages
Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est souvent utilisé comme anti-adhérent [3] dans la fabrication de comprimés, gélules et poudres médicales. À cet égard, la substance est également utile car elle a des propriétés lubrifiantes, empêchant les ingrédients de coller aux équipements de fabrication lors de la compression de poudres chimiques en comprimés solides; Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est le lubrifiant le plus couramment utilisé pour les comprimés. Cependant, cela pourrait entraîner une mouillabilité plus faible et une désintégration plus lente des comprimés et une dissolution plus lente et même plus faible du médicament.

 

Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) peut également être utilisé efficacement dans les processus de revêtement à sec.

Dans la création de bonbons pressés, Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) agit comme un agent de démoulage et il est utilisé pour lier le sucre dans les bonbons durs tels que les menthes.

Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est un ingrédient courant dans les préparations pour bébés.

 

Occurrence
Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est un composant majeur des anneaux de baignoire. Lorsqu'il est produit par du savon et de l'eau dure, Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) et le stéarate de calcium forment tous deux un solide blanc insoluble dans l'eau et sont collectivement appelés écume de savon.

 

 

sécurité
Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) est généralement considéré comme sûr pour la consommation humaine à des niveaux inférieurs à 2500 mg / kg par jour et est classé aux États-Unis comme généralement reconnu comme sûr (GRAS). En 1979, le sous-comité de la FDA sur les substances GRAS (SCOGS) a rapporté: "Il n'y a aucune preuve dans les informations disponibles sur ... Le stéarate de magnésium ( magnesium stearate) ... qui démontre, ou suggère des motifs raisonnables de soupçonner, un danger pour le public lorsqu'ils sont utilisés à des niveaux qui sont maintenant actuels et de la manière actuellement pratiquée, ou qui pourraient raisonnablement être attendus à l'avenir.

 

Ataman Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.