1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

PEG 6 CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE (PEG 6 KAPRİLİK KAPRİK TRİGLİSERİT)

PEG 6 CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE (PEG 6 KAPRİLİK KAPRİK TRİGLİSERİT)

CAS No. : 77944-79-7 / 65381-09-1
EC No. : 277-452-2 / 265-724-3

Synonyms:
Softisan 378; Caprylic/capric/palmitic/stearic triglyceride; 77944-79-7; aprylic/capric/lauric triglyceride; 68991-68-4; Coconut oil, transesterification products with decanoic acid mixed ester with glycerol octanoate; odo; Einecs 277-452-2; MEDIUM-CHAINTRIGLYCERIDE; CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDES; Caprylic/capric triglyceride; Decanoyl and octanoyl glycerides; Mixed decanoyl octanoyl glycerides; Glycerin, mixed triester with caprylic acid and capric acid; Caprylic/capric triglyceride; Octanoic/decanoic acid triglyceride; Caprylic acid, capric acid triglyceride; Caprylic acid, capric acid, triglyceride; EINECS 265-724-3; Glycerol octanoate decanoate; Decanoic acid, ester with 1,2,3-propanetriol octanoate; Decanoic acid, ester with 1,2,3-propanetriol octanoate; CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDES; odo; MEDIUM-CHAINTRIGLYCERIDE; Mixed decanoyl octanoyl glycerides; Caprylic / capric triglyceride;Decanoyl- and octanoyl glycerides; Einecs 277-452-2; Glycerin, mixed triester with caprylic acid and capric acid; aldo MCT KFG; aldo TC; caprylic acid, capric acid triglyceride; captex 300; captex 300 EP/NF; coconad ML; coconad MT; crodamol GTCC; crodasperse; decanoic acid ester with 1,2,3-propane triol octanoate; decanoic acid; octanoic acid; propane-1,2,3-triol; dermol M-5; GCC 300KC; glycerol octanoate decanoate; glyceryl decanoate octanoate; jarester MCT-M5; liponate GC-K; medium chain triglyceride - captex 355; medium chain triglyceride - captex CA; medium chain triglyceride captex 70 powder; medium chain triglycerides; medium chain trigylceride - captex 300; mixxin ME; nikkol triester F-810; octanoic/decanoic acid triglyceride; captex 350; coconut oil, transesterification products with decanoic acid mixed ester with glycerol octanoate; glyceryl tricaprylate/caprate/laurate; nikkol triester F-810; Caprylic/capric triglyceride; Coconut oil, fractioned; Fractionated coconut oil; Fractionated triglyceride of coconut oil; Medium chain triglyceride; Medium-chain glycerides; Caprylic/capric triglyceride; Glycerides, mixed decanoyl and octanoyl; Glyceryl caprylatecaprate; Glyceryl tricaprylatecaprate; Medium chain triglycerides; Mixed decanoic and octanoic acid, monoester with 1,2,3-propanetriol Mono decanoyl octanoyl glyceride; Octanoicdecanoic acid triglyceride; ODO-L; Triglycerides, mixed decanoate and octanoate

TR

PEG 6 IUPAC Adı dekanoik asit; hekzadekanoik asit; oktadekanoik asit; oktanoik asit; propan-1,2,3-triol
PEG 6 InChI InChI = 1S / C18H36O2.C16H32O2.C10H20O2.C8H16O2.C3H8O3 / c1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14 -15-16-17-18 (19) 20; 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16 (17) 18; 1 -2-3-4-5-6-7-8-9-10 (11) 12; 1-2-3-4-5-6-7-8 (9) 10; 4-1-3 (6 ) 2-5 / h2-17H2,1H3, (H, 19,20); 2-15H2,1H3, (H, 17,18); 2-9H2,1H3, (H, 11,12); 2-7H2 , 1H3, (H, 9,10); 3-6H, 1-2H2
PEG 6 InChI Key NGPTYCZGBCGWBE-UHFFFAOYSA-N
PEG 6 Canonical SMILES CCCCCCCCCCCCCCCCCC (= O) O.CCCCCCCCCCCCCCCC (= O) O.CCCCCCCCCC (= O) O.CCCCCCCC (= O) O.C (C (CO) O) O
PEG 6 Moleküler Formül C55H112O11
PEG 6 CAS 77944-79-7

PEG 6 Moleküler Ağırlık 949,5 g / mol
PEG 6 Hidrojen Bağı Donör Sayısı 7
PEG 6 Hydrogen Bond Acceptor Count 11
PEG 6 Dönebilen Bağ Sayısı 46
PEG 6 Tam Kütle 948.820464 g / mol
PEG 6 Monoizotopik Kütle 948.820464 g / mol
PEG 6 Topolojik Polar Yüzey Alanı 210 Ų
PEG 6 Heavy Atom Count 66
PEG 6 Resmi Ücret 0
PEG 6 Karmaşıklığı 604
PEG 6 İzotop Atom Sayısı 0
PEG 6 Tanımlı Atom Stereocenter Sayısı 0
PEG 6 Tanımsız Atom Stereocenter Sayısı 0
PEG 6 Tanımlı Bağ Stereocenter Sayısı 0
PEG 6 Tanımsız Bağ Stereocenter Sayısı 0
PEG 6 Kovalent Bağlı Birim Sayısı 5
PEG 6 Bileşiği Kanonikleştirilmiştir Evet

PEG 6 avantajları
PEG 6 doğal olarak oluşan yağ asitlerinden yapılan bileşiklerdir. Berrak bir sıvıdır ve tadı hafif tatlıdır. Trigliseritlerdeki yüksek yağ içeriği, dokusu ve antioksidan özelliklerinin yanı sıra, onları sadece sabun ve cilt bakım ürünlerinde kullanırlar.

PEG 6 Emolyan
Yumuşatıcılar cildinizi yumuşatan bileşenlerdir. Yumuşatıcılar cildinizdeki nemi hapsederek ve nemi dışarıda tutmak için koruyucu bir tabaka oluşturarak çalışır. PEG 6 etkili bir cilt yumuşatma maddesidir.

PEG 6 Dispersiyon ajanı
Dağıtıcılar, bileşenleri bir arada tutan ve bunları stabilize eden herhangi bir kimyasal veya organik bileşiğin parçalarıdır. Diğer aktif bileşenlerin, pigmentlerin veya kokuların iyi bir dispersiyon maddesiyle karıştırılması, bileşenlerin birbirine karışmasını veya karışımın dibine batmasını önler. PEG 6 lerin mumsu ve kalın kıvamı, onları mükemmel bir dispersiyon ajanı haline getirir.

PEG 6 Çözücü
Çözücüler, bazı bileşenleri veya bileşikleri çözebilen veya parçalayabilen bileşenlerdir. Bileşenler, moleküllerinin nasıl oluşturulduğuna ve şekillendirildiğine ve diğer maddelerle nasıl etkileşime girdiğine dayanan çözücülerdir. Kaprilik Capric Triglyceride (Kaprilik Kaprik Trigliserit), bir araya toplanmak üzere tasarlanmış bileşikleri çözebilir. Bazı çözücülerin toksik bileşenleri varken, PEG 6 bu riskleri taşımaz.

PEG 6 Antioksidan
Antioksidanlar, çevrenizde her gün maruz kaldığınız toksinleri etkisiz hale getirmek için çalışır. Antioksidanlar, cildinizi yaşlandırıp vücudunuza zarar verebilecek oksidasyon adı verilen zincir reaksiyonunu durdurur. PEG 6 cildinizi korumaya ve kendinizi daha genç hissetmenize yardımcı olan antioksidanlarla doludur.

PEG 6,
PEG 6, yüzünüzde ve çevresinde kullandığınız topikal cilt bakım ürünlerinde bulunabilir.
Kullanım amacı: Bu ürünlerin raf ömrünü uzatır, cildinize hafif ve yağsız bir ışıltı katarak üründeki antioksidanları artırır.
Bu ürünler şunları içerir: Nemlendirici yüz kremleri, yaşlanma karşıtı serumlar, güneş kremleri, göz kremiHanım.

Kozmetikte PEG 6
PEG 6, makyaj ve diğer kozmetiklerde popüler bir bileşendir. İçerik, cildinizi yapışkan bir his bırakmadan kozmetik bir formülde pigmentleri eşit bir şekilde dağıtır. Bu içerik genellikle şu kozmetiklerde listelenir: Ruj, dudak kremi, Dudak kalemi, krem ​​ve sıvı fondötenler, göz kalemi.

PEG 6 güvenli midir?
PEG 6 topikal kullanım için mevcutsa çok düşük toksisite taşır. FDA, gıda katkı maddesi olarak genellikle düşük miktarlarda güvenli kabul edildiğini belirtiyor. Bu, rujunuzda veya dudak balsamınızda bulunabilecek eser miktarların tüketilmesinin toksik olmadığı anlamına gelir.Hindistan cevizi yağına karşı ciddi bir alerjiniz yoksa, PEG 6 kullanımıyla tetiklenen alerjik reaksiyon riski çok yüksektir. PEG 6 kullanımı için bazı çevresel kaygılar vardır. Doğada nasıl dağıldığını ve nihayetinde yaban hayatı için bir tehdit oluşturup oluşturmayacağını yeterince bilmiyoruz. PEG 6 içeren ürünleri atmanın en güvenli yollarını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

PEG 6 Take away
Mevcut araştırmalar, Caprylic Capric Triglyceride'nin (Kaprilik Kaprik Trigliserit) çoğu insan için güvenli olduğunu belirtmektedir. Gıda katkı maddesi, tatlandırıcı veya kozmetik ürün olarak küçük miktarlarda tüketmek sağlığınız için bir risk oluşturmaz Kaprilik asit / PEG 6, kimyasal bileşenlere doğal bir alternatif olarak bulabileceğiniz en temiz bileşenlerden biridir. cilt farklı kimyasallara farklı tepki verir. Yeni bir kozmetik ürün veya yüz kremi kullanırken daima dikkatli olun.

PEG 6, sabun ve kozmetikte kullanılan bir bileşendir. Genellikle hindistancevizi yağı ile gliserin birleştirilerek yapılır. Bu bileşene bazen kaprik trigliserit denir. Bazen yanlışlıkla fraksiyonlanmış hindistancevizi yağı olarak da adlandırılır. PEG 6 50 yıldan uzun süredir yaygın olarak kullanılmaktadır. Cildi pürüzsüzleştirir ve antioksidan görevi görür. Aynı zamanda diğer bileşenleri birbirine bağlar ve kozmetikteki aktif bileşenlerin daha uzun süre dayanmasını sağlamak için bir tür koruyucu olarak kullanılabilir. PEG 6, topikal cilt ürünlerinde bulunan diğer sentetik kimyasallara daha doğal bir alternatif olarak değerlidir. Ürünlerinin "tamamen doğal" veya "organik" olduğunu iddia eden şirketler genellikle PEG 6 içerir. Teknik olarak doğal içeriklerden yapılmış olmasına rağmen, ürünlerde kullanılan PEG 6 genellikle doğa. Kimyasal bir işlem yağlı sıvıyı ayırır, böylece ürünlere "saf" bir versiyon eklenebilir. Yağlı hissetmeyen, düşük viskoziteli, yumuşatıcı ve yağlayıcıdır. Özellikle "yağsız" ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Oksitlenmemesi büyük bir avantajdır. Cilt ve saç bakımında ve makyaj ürünlerinde kullanılacak aktif bileşenler için ideal bir çözücüdür. Hindistan cevizi yağı ve gliserinden elde edildiğinden mükemmel bir yumuşatıcı ve cilt yenileyici bileşen olarak kabul edilir. Cildin yüzeyini yenilemek ve nem kaybına direnmek için kullanabileceği yağ asitleri karışımı nedeniyle kozmetikte yer almaktadır. PEG 6 ayrıca bir koyulaştırıcı olarak da işlev görebilir, ancak asıl görevi cildi nemlendirmek ve yenilemektir. Bu bileşenin cilt için değeri, nazik kabul edildiği gerçeğiyle daha da artar. PEG 6, palmiye çekirdeği veya hindistancevizi yağından yapılan yağlı bir sıvıdır. Bir gliserin omurgasına bağlanmış kaprilik ve kaprik yağ asitlerinden oluşan karışık bir esterdir. PEG 6 bazen hatalı olarak, bileşimde benzer olan, ancak tipik olarak daha uzun zincirli trigliseritleri çıkarılmış hindistancevizi yağına atıfta bulunan fraksiyonlu hindistan cevizi yağı olarak adlandırılır. Kimyasal olarak konuşursak, yağlar ve sıvı yağlar çoğunlukla, yağ asitleri 6-12 karbon atomu arasında değişen zincirler olan trigliseritlerden oluşur; bu durumda ester, kaprik (10 karbon atomu) ve kaprilikten (8 karbon atomu) oluşur. Kaprilik Kaprik Trigliserid (Kaprilik Kaprik Trigliserit) cilt yüzeyinde nem kaybını azaltarak cilt kuruluğunu azaltmaya yardımcı olan bir bariyer oluşturur. Yağlı dokusu koyulaşmaya yardımcı olur ve kayganlık sağlar, bu da losyonlarımızın ve doğal dayanıklı deodorantlarımızın kolay uygulanmasına yardımcı olur ve sonradan yağlı olmayan bir dokunuş bırakır. PEG 6 doğal olarak hindistan cevizi ve hurma çekirdeği yağlarında bulunur. daha düşük seviyelerde ancak bu saf içeriği yapmak için,yağlar bölünür ve spesifik yağ asidi (kaprik asit ve kaprilik asit izole edilir ve gliserin omurgası ile yeniden birleştirilerek saf kaprik / kaprilik trigliserid oluşturulur ve daha sonra kil, ısı ve buhar kullanılarak daha da saflaştırılır (ağartılır ve kokusu giderilir). PEG 6, bir gliserin omurgasına bağlanmış kaprilik ve kaprik yağ asitlerinden oluşan karışık bir esterdir. PEG 6 bazen yanlışlıkla fraksiyonlu hindistancevizi yağı olarak anılır, Bu bileşimde benzerdir, ancak tipik olarak daha uzun zincirli trigliseritleri uzaklaştırılmış hindistancevizi yağına atıfta bulunur. Kimyasal olarak konuşursak, yağlar çoğunlukla yağ asitleri 6-12 karbon atomu arasında değişen zincirler olan trigliseritlerden oluşur, bu durumda ester kaprik (10 karbon atomu) ve kaprilikten (8 karbon atomu) oluşur. PEG 6 Sadece Kaprilik ve Kaprik Yağ Asitleri kullanılarak Hindistan Cevizi Yağı'nın özel bir esterifikasyonu, Fraksiyonlanmış Hindistan Cevizi Yağı, damıtma işleminden çekilen tüm yağ asitlerinin bir kombinasyonu ile sonuçlanan bir standart, Hindistan Cevizi Yağı damıtmasıdır. PEG 6 yağsız ve hafiftir. Yağlı bir sıvı formunda gelir ve esas olarak yumuşatıcı, dağıtıcı bir ajan ve çözücü olarak çalışır. Kaprilik Capric Trigliserit (Kaprilik Kaprik Trigliserit), yağlı bir sıvı formunda gelen hindistancevizi yağı ve gliserinden elde edilen karışık bir triesterdir ve bazen yanlışlıkla benzer bir INCI adını paylaşan fraksiyonlanmış hindistancevizi yağı olarak anılır ve genellikle cilt bakımında yumuşatıcı, dağıtıcı ajan ve çözücü olarak kullanılır. Bir yumuşatıcı olarak, cildi ve saçı iyileştirmek için yüzeye hızla nüfuz eder ve hafif, yağsız bir kayganlaştırıcı bariyer sağlar. Bir dispersiyon ajanı olarak, bir solüsyonda bulunan vitaminlerin, pigmentlerin ve aktif bileşenlerin dağıtımını artırmaya yardımcı olur, böylece epidermis tarafından eşit şekilde yayılır ve tamamen emilir. Yağlı dokusu, kozmetik formülleri kalınlaştırır ve kayganlık sağlar, bu da solüsyonların kolay yayılabilirliğine ve pürüzsüz bir sonradan hissine izin verir. Kozmetik formülatörler bu ürüne renk ve koku eksikliğinin yanı sıra stabilitesinden dolayı değer verir. O kadar büyük bir stabiliteye ve oksidasyona karşı dirence sahiptir ki neredeyse sınırsız bir raf ömrüne sahiptir PEG 6, bitki kaynaklı stabil, oksidasyona dirençli bir esterleştirmedir. Hızla emilirler ve emülsiyonlardaki bitkisel yağların yerini alırlar. Ürün yumuşaklık ve esneklik sağlar ve yağlanmaya neden olmaz.Ayrıca suda çözünmezler ve kuru yağlar, emülsiyonlar, serumlar, yağlı ve kirli cilde yönelik kremler ve yağda maseratlar için katkı maddesi olarak idealdir. Kaprilik Kaprik Trigliserid (Kaprilik Kaprik Trigliserit) - MCT Yağı olarak da bilinir - yenilenebilir doğal hammaddelerden elde edilen klasik bir yumuşatıcıdır. Bitkisel Gliserin ve fraksiyonlanmış bitkisel Yağ Asitlerinden, özellikle Kaprilik ve Kaprik Asitlerden üretilir. MCT Yağı berrak ve renksiz bir sıvıdır, koku ve tat bakımından nötrdür. Tamamen doymuştur ve bu nedenle oksidasyona karşı oldukça dirençlidir. Almanya ve Malezya merkezli üretim birimlerimiz geriye doğru hammaddeye entegre edilmiştir ve MCT Yağlarının üretimine tahsis edilmiştir. PEG 6, hindistan cevizi hurma ağacının hindistancevizi cevizinden gelen yenilebilir bir madde olan hindistancevizi yağından elde edilen berrak bir sıvıdır. Hindistan cevizi palmiyeleri, cocos nucifera, dünya genelinde yıllık yağışların düşük olduğu tropik ve subtropikal alçak bölgelerde yetişir PEG 6, bebek mendilleri, losyon gibi yüzlerce kişisel bakım ve ev ürününde kullanılan sindirilebilir bir bileşendir. , makyaj, deodorant, güneş kremi ve saç bakım ürünleri ürünlerimizde nemlendirici olarak PEG 6 kullanıyoruz. Palm yağı yaygın bir alternatiftir, ancak nesli tükenmekte olan bir kaynaktır. Kozmetik İçerik İncelemesi, Caprylic Capric Triglyceride'i (Kaprilik Kaprik Trigliserit) kozmetik formülasyonlarda güvenli kabul etti ve Gıda ve İlaç İdaresi, Caprylic Capric Triglyceride'i (Kaprilik Kaprik Trigliserit) genel olarak gıdada güvenli (GRAS) olarak kabul etti. [10] Whole Foods, içeriği vücut bakımı kalite standartlarında kabul edilebilir bulmuştur. [11] Çalışmalar, Caprylic Capric Triglyceride'nin (Kaprilik Kaprik Trigliserit) yenildiğinde, enjekte edildiğinde veya cilt veya gözlere sürüldüğünde insanlar ve hayvanlar için çok düşük toksisiteye sahip olduğunu göstermektedir. [12] Çalışmalar ayrıca Caprylic Capric Trigliserit'in (Kaprilik Kaprik Trigliserit) cildi tahriş etmediğini gösteriyor. Kaprilik trigliserit, gliserin, kaprilik ve kaprik asitlerin karışık triesteridir. Önce yağ asitleri ve gliserin ayrılmasıyla yapılır.hindistancevizi yağında rulo. Bu, hindistancevizi yağını hidrolize ederek yapılır; bu, yağı ayırmak için yağa ısı ve basınç uygulanmasını içerir. Asitler daha sonra gliserolü geri eklemek için esterleştirmeden geçer. Elde edilen yağa PEG 6 adı verilir. Ham hindistancevizi yağından farklı özelliklere sahiptir PEG 6, hindistancevizi yağının gliserol ile esterleştirme yoluyla reaksiyona sokulmasıyla üretilir. MCT Yağı, yağ değildir; öncelikle hindistancevizi yağında bulunan Caprylic ve Capric orta zincirli trigliseritleri içeren bir esterdir. PEG 6, oda sıcaklığında katı olan ham maddesi hindistancevizi yağına kıyasla oda sıcaklığında hızla dağılan berrak, renksiz ve neredeyse kokusuz bir sıvıdır. PEG 6, cilde hızla emildiği ve cilde pürüzsüz ve kuru bir yağ hissi kattığı için kozmetikte yaygın olarak kullanılır. Genellikle krem, losyon, nemlendirici, temizleyici ve yüz yıkama, serum ve diğerlerinde bir bileşen olarak kullanılır. PEG 6 yaklaşık elli yıl önce, Caprylic Capric Triglyceride'nin (Kaprilik Kaprik Trigliserit) saflığı ve benzersiz özellikleri nedeniyle tıbbi, beslenme ürünlerinde hala uygulama bulan yağ emilim sendromundan muzdarip hastalar için bir enerji kaynağı olarak geliştirilmiştir.

EN

PEG 6 IUPAC Name decanoic acid;hexadecanoic acid;octadecanoic acid;octanoic acid;propane-1,2,3-triol
PEG 6 InChI InChI=1S/C18H36O2.C16H32O2.C10H20O2.C8H16O2.C3H8O3/c1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18(19)20;1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16(17)18;1-2-3-4-5-6-7-8-9-10(11)12;1-2-3-4-5-6-7-8(9)10;4-1-3(6)2-5/h2-17H2,1H3,(H,19,20);2-15H2,1H3,(H,17,18);2-9H2,1H3,(H,11,12);2-7H2,1H3,(H,9,10);3-6H,1-2H2
PEG 6 InChI Key NGPTYCZGBCGWBE-UHFFFAOYSA-N
PEG 6 Canonical SMILES CCCCCCCCCCCCCCCCCC(=O)O.CCCCCCCCCCCCCCCC(=O)O.CCCCCCCCCC(=O)O.CCCCCCCC(=O)O.C(C(CO)O)O
PEG 6 Molecular Formula C55H112O11
PEG 6 CAS 77944-79-7

PEG 6 Molecular Weight 949.5 g/mol
PEG 6 Hydrogen Bond Donor Count 7
PEG 6 Hydrogen Bond Acceptor Count 11
PEG 6 Rotatable Bond Count 46
PEG 6 Exact Mass 948.820464 g/mol
PEG 6 Monoisotopic Mass 948.820464 g/mol
PEG 6 Topological Polar Surface Area 210 Ų
PEG 6 Heavy Atom Count 66
PEG 6 Formal Charge 0
PEG 6 Complexity 604
PEG 6 Isotope Atom Count 0
PEG 6 Defined Atom Stereocenter Count 0
PEG 6 Undefined Atom Stereocenter Count 0
PEG 6 Defined Bond Stereocenter Count 0
PEG 6 Undefined Bond Stereocenter Count 0
PEG 6 Covalently-Bonded Unit Count 5
PEG 6 Compound Is Canonicalized Yes

PEG 6 benefits
PEG 6s are compounds made from naturally occurring fatty acids. It is a clear liquid and slightly sweet in taste. Along with their high fat content, texture and antioxidant qualities in triglycerides, they use them exclusively for soaps and skin care products.

PEG 6 Emolyan
Softeners are ingredients that soften your skin. Softeners work by trapping moisture in your skin and creating a protective layer to keep moisture out. PEG 6 is an effective skin softening agent.

PEG 6 Dispersing agent
Dispersants are parts of any chemical or organic compound that hold the ingredients together and stabilize them.Mixing other active ingredients, pigments or fragrances in a good dispersing agent prevents the ingredients from mixing together or sinking into the bottom of the mixture. The waxy and thick consistency of PEG 6s makes them an excellent dispersing agent.

PEG 6 Solvent
Solvents are ingredients that can dissolve or break down some ingredients or compounds. Ingredients are solvents based on how their molecules are constructed and shaped, and how they interact with other substances.PEG 6 can dissolve compounds designed to clump together. While some solvents have toxic components, PEG 6 does not carry these risks.

PEG 6 Antioxidant
Antioxidants work to neutralize the toxins you are exposed to every day in your environment. Antioxidants stop the chain reaction called oxidation that can age your skin and damage your body.PEG 6 is full of antioxidants that help protect your skin and make you feel younger.

PEG 6 uses
PEG 6 can be found in topical skin care products you use on and around your face. 
Used for: Extends the shelf life of these products,add a light and oil-free glow to your skin,increasing the antioxidants in the product.
These products include: Moisturizing face creams,anti aging serums,sunscreens,eye creams.

PEG 6 in cosmetics
PEG 6 is a popular ingredient in makeup and other cosmetics. The ingredient distributes pigments evenly in a cosmetic formula without leaving your skin feeling sticky. This ingredient is often listed in these cosmetics: Lipstick,lip balm,Lip pencil,cream and liquid foundations,eyeliner.

Is PEG 6 safe?
PEG 6 carries very low toxicity, if available for topical use. The FDA states that it is generally considered safe in low amounts as a food additive. This means that consuming trace amounts that may be in your lipstick or lip balm is non-toxic.If you do not have a severe allergy to coconut oil, the risk of allergic reactions triggered by using PEG 6 is very low.There are some environmental concerns for PEG 6 use. We don't know enough about how it disperses in nature and whether it could ultimately pose a threat to wildlife. More research is needed to determine the safest ways to dispose of products containing PEG 6s.

PEG 6 Take away
Current research states that PEG 6 is safe for most people. Consuming small amounts as a food additive, sweetener or cosmetic product does not pose a risk to your health.Capric acid / PEG 6 is one of the cleanest ingredients you can find as a natural alternative to chemical ingredients.Everyone's skin reacts differently to different chemicals. Always be careful when using a new cosmetic product or face cream.

PEG 6 is an ingredient used in soap and cosmetics. It is usually made by combining coconut oil with glycerin. This component is sometimes called capric triglyceride. Sometimes mistakenly fractionated is also called coconut oil.PEG 6 has been widely used for more than 50 years. It smoothes the skin and works as an antioxidant. It also binds other ingredients together and can work as a kind of preservative to make the active ingredients in cosmetics last longer.PEG 6 is valued as a more natural alternative to other synthetic chemicals found in topical skin products. Companies that claim their products to be "all natural" or "organic" often contain PEG 6.Although technically made from natural ingredients, the PEG 6 used in products is generally not found in nature. A chemical process separates the oily liquid so a "pure" version can be added to the products.It is low viscosity, softener and lubricant that does not feel greasy. It is widely used especially in "oil-free" products. It is a great advantage that it is not oxidized. It is an ideal solvent for active ingredients to be used in skin and hair care, as well as make-up products.Derived from coconut oil and glycerin, it’s considered an excellent emollient and skin-replenishing ingredient. It’s included in cosmetics due to its mix of fatty acids that skin can use to replenish its surface and resist moisture loss. PEG 6 can also function as a thickener, but its chief job is to moisturize and replenish skin. This ingredient’s value for skin is made greater by the fact that it’s considered gentle.PEG 6 is an oily liquid made from palm kernel or coconut oil. It is a mixed ester composed of caprylic and capric fatty acids attached to a glycerin backbone. PEG 6 are sometimes erroneously referred to as fractionated coconut oil, which is similar in composition but typically refers to coconut oil that has had its longer chain triglycerides removed. Chemically speaking, fats and oils are made up mostly of  triglycerides whose fatty acids are chains ranging from 6–12 carbon atoms, in this case the ester is comprised of capric (10 carbon atoms) and caprylic (8 carbon atoms).PEG 6 creates a barrier on the skin's surface, which helps to reduce skin dryness by decreasing the loss of moisture. Its oily texture helps to thicken and provides a slipperiness, which helps make our lotions and natural strength deodorants easy to apply and leaves a non-greasy after-touch.PEG 6 are naturally occurring in coconut and palm kernel  oils at lower levels  but to make this pure ingredient, the oils are split and the specific fatty acid (capric acid and caprylic acid are isolated and recombined with the glycerin backbone to form the pure capric/caprylic triglyceride which is then further purified (bleached and deodorized) using clay, heat and steam. No other additives or processing aids are used.PEG 6 is a mixed ester composed of caprylic and capric fatty acids attached to a glycerin backbone. PEG 6 are sometimes erroneously referred to as fractionated coconut oil, which is similar in composition but typically refers to coconut oil that has had its longer chain triglycerides removed. Chemically speaking, fats and oils are made up mostly of triglycerides whose fatty acids are chains ranging from 6–12 carbon atoms, in this case the ester is comprised of capric (10 carbon atoms) and caprylic (8 carbon atoms).PEG 6 are a specialized esterification of Coconut Oil using just the Caprylic and Capric Fatty Acids, while Fractionated Coconut Oil is a, standard, distillation of Coconut Oil which results in a combination of all of the fatty acids, pulled through the distillation process. PEG 6 is non-greasy and light weight. It comes in the form of an oily liquid and mainly works as an emollient, dispersing agent and solvent.PEG 6 is a mixed triester derived from coconut oil and glycerine which comes in the form of an oily liquid, and is sometimes mistakenly referred to as fractionated coconut oil which shares a similar INCI name.It is usually used in skin care as an emollient, dispersing agent and solvent. As an emollient, it quickly penetrates the surface to condition the skin and hair, and provides a lightweight, non-greasy lubricating barrier. As a dispersing agent, it helps enhance the delivery of vitamins, pigments and active ingredients contained in a solution so that they become evenly spread and fully absorbed by the epidermis. It's oily texture thickens cosmetic formulas and provides a slipperiness, which in turn allows the easy spreadability of solutions and a smooth after-feel.Cosmetic formulators value this product for its lack of colour and odour, as well as for its stability. It has such great stability and resistance to oxidation that it has an almost indefinite shelf life.PEG 6 are a stable, oxidation-resistant esterification of plant origin. They are rapidly absorbed and are a good substitute for vegetable oils in emulsions. The product provides softness and suppleness and does not cause greasiness.They are also insoluble in water and are ideal as an additive for dry oils, emulsions, serums, creams targeted towards oily and impure skin and macerates in oil.PEG 6 – also known as MCT Oil – is a classic emollient derived from renewable natural raw materials. It is produced from vegetable Glycerine and fractionated vegetable Fatty Acids, mainly Caprylic and Capric Acids. MCT Oil is a clear and colourless liquid, neutral in odour and taste. It is fully saturated and therefore highly resistant to oxidation. Our production units, based in Germany and Malaysia, are backwards integrated into the feedstock and dedicated to the production of MCT Oils. PEG 6 is a clear liquid derived from coconut oil, which is an edible substance that comes from the coconut nut of the coconut palm tree. Coconut palms, cocos nucifera, grow around the world in lowland tropical and subtropical areas where annual precipitation is low.PEG 6 is a digestible ingredient used in hundreds of personal care and household products, such as baby wipes, lotion, makeup, deodorant, sunscreen, and hair-care items.We use PEG 6 in our products as a moisturizer. Palm oil is a common alternative, but it is an endangered resource. The Cosmetic Ingredient Review has deemed PEG 6 safe in cosmetic formulations, and the Food and Drug Administration has deemed PEG 6 as generally recognized as safe (GRAS) in food.[10] Whole Foods has deemed the ingredient acceptable in its body care quality standards.[11] Studies show that PEG 6 have very low toxicity to people and animals when eaten, injected, or put on the skin or eyes.[12] Studies also show PEG 6 is not a skin irritant.Caprylic triglyceride is the mixed triester of glycerin and caprylic and capric acids. It is made by first separating the fatty acids and the glycerol in coconut oil. This is done by hydrolyzing the coconut oil, which involves applying heat and pressure to the oil to split it apart. The acids then go through esterification to add back the glycerol. The resulting oil is called PEG 6. It has different properties from raw coconut oil.PEG 6 is produced by reacting coconut oil with glycerol through esterification. MCT Oil is not oil; it is an ester which primarily contains the Caprylic and Capric medium chain triglycerides present in the coconut oil. PEG 6 is a clear, colorless and virtually odorless liquid that dispenses quickly at room temperature as compared to its raw material coconut oil which is solid at room temperature. PEG 6 are commonly used in cosmetics as it absorbs rapidly into the skin and adds a smooth and dry oil feel to the skin. It is often used as an ingredient in cream, lotion, moisturizer, cleanser & face wash, serum, and others. PEG 6 developed around fifty years ago as an energy source for patients suffering from fat malabsorption syndrome which still finds applications in medical, nutritional products due to the purity and the unique attributes of PEG 6.

Ataman Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.