1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

MERGAL K14

MERGAL K14

CAS No. : -
EC No. : -

Synonyms:
5 Chloro-2-Methyl-4-isothiazolin-3-one; 2-Methyl-4-isothiazolin-3-one

TR

Mergal K14, hızlı etkili, suda çözünür sıvı bir bakterisit ve fungisittir. Formüle edilmiş bir izotiyazolinon (CMIT / MIT) kutu içi koruyucudur. Bakteri, maya ve mantarların kontrolünü sağlar. Mergal K14, su bazlı boyalarda ve suyun bir bileşen olduğu diğer kaplama ürünlerinde kullanılır. Ürün, pH değeri 3 ila yaklaşık 8 veya 9 olan sistemler için uygundur. Mergal K14, stabilize CMIT / MIT bazlı bakterisittir. Yapıştırıcılarda, macunlarda ve sızdırmazlıklarda bakteri, maya, küf ve alglerin kontrolü için suda çözünür, sıvı bir koruyucu görevi görür. Mergal K14 iyileştirilmiş stabilite ve sanitasyon hızı sunar. MERGAL K14, sulu sistemlerde bakteri, maya ve mantarların büyümesini engellemek için tasarlanmış etkili, geniş spektrumlu bir sıvı koruyucudur.Mergal K14, bakterilerin kontrolü için suda çözünür bir sıvı koruyucudur, Yapıştırıcılarda, emülsiyonlarda, dispersiyon boyalarında ve kaplamalarda, metal işleme sıvılarında ve yapı malzemelerinde maya, küf ve algler. PH aralığı 3-9 olan sulu ürünlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. (EPA Kayıt Numarası 5383-104) Aşındırıcı. Geri döndürülemez göz hasarına ve cilt yanıklarına neden olur. Gözlere, deriye veya giysilere girmeyin. Solunması ölümcül olabilir. Yutulması veya deri yoluyla emilmesi halinde zararlıdır. Bu ürün, bazı kişilerde ciltte hassasiyet reaksiyonlarına neden olabilir. Buhar veya sprey sisini solumayın. Koruyucu gözlük veya yüz siperi, koruyucu kıyafet ve kimyasallara dayanıklı eldiven giyin. Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü tarafından onaylanmış bir maske veya pestisitli solunum cihazı kullanın. Emülsiyonlarda, Boyalarda ve Kaplamalarda, Yapı Malzemelerinde, Metal İşleme Sıvılarında ve Yapıştırıcılarda kullanım için Endüstriyel Mikrobiyosit, [**] Yer Temizleyicileri, Balmumları dahil Ev Bakım Temizlik Ürünleri , Cilalar ve Yüzey Temizleyiciler, Sıvı Çamaşır Deterjanları dahil Çamaşır Katkı Maddeleri, Kumaş Yumuşatıcılar ve Leke Çıkarıcılar

MERGAL K14 Görünüm Şeffaf kehribar sıvı
MERGAL K14 pH değeri 4.0
MERGAL K14 Yoğunluk 8.53 lbs / gal
MERGAL K14 Özgül Ağırlık 1.025

MERGAL K14 KİŞİSEL KORUYUCU EKİPMAN (KKD):
Bu ürüne maruz kalan karıştırıcılar, yükleyiciler ve diğerleri şunları giymelidir:
x Uzun kollu gömlek ve uzun pantolon
x Çoraplar ve ayakkabılar
x Kimyasal maddelere dayanıklı eldivenler (kauçuk veya su geçirmez eldivenler gibi)
x Kimyasal maddelere dayanıklı önlük
x Koruyucu gözlük
x Solunum koruma cihazı
Bu ürünün konsantresiyle ıslanmış veya yoğun şekilde kirlenmiş giysileri veya diğer emici malzemeleri atın. Onları tekrar kullanmayın. KKD'nin temizlenmesi / bakımı için üreticinin talimatlarını izleyin. Yıkanabilir malzemeler için böyle bir talimat yoksa, deterjan ve sıcak su kullanın. KKD'yi diğer çamaşırlardan ayrı tutun ve yıkayın

MERGAL K14 KULLANICI GÜVENLİĞİ ÖNERİLERİ
Kullanıcılar şunları yapmalıdır:
x Yemek yemeden, içmeden, sakız çiğnemeden, tütün kullanmadan veya tuvaleti kullanmadan önce ellerinizi yıkayın.
x Pestisit içeri girerse kıyafetleri hemen çıkarın. Sonra iyice yıkayın ve temiz giysiler giyin.
x Bu ürünü kullandıktan hemen sonra kişisel koruyucu ekipmanı çıkarın. Çıkarmadan önce eldivenlerin dış kısımlarını yıkayın. En kısa sürede iyice yıkayın

MERGAL K14 GÖZLERDE İSE:
x Gözü açık tutun ve 15-20 dakika suyla yavaşça ve nazikçe durulayın. Kontak lens varsa, 5 dakika sonra çıkarın, ardından durulamaya devam edin.
x Tedavi önerisi için zehir danışma merkezini veya doktoru arayın.

MERGAL K14 CİLTTE VEYA
GİYİM:
x Kirlenmiş giysileri çıkarın.
x Cildi hemen bol su ile 15-20 dakika yıkayın.
x Tedavi önerisi için zehir danışma merkezini veya doktoru arayın.

MERGAL K14 YUTULURSA:
x Derhal zehir danışma merkezini veya doktoru arayın. Bir zehir kontrol merkezi veya doktor tarafından söylenmedikçe kusturmaya çalışmayın. Kişiye herhangi bir sıvı vermeyin. Bilinci yerinde olmayan kişiye ağızdan hiçbir şey vermeyin.

MERGAL K14 SOLUNDUĞUNDA:
x Kişiyi temiz havaya çıkarın.
x Kişi nefes almıyorsa 911'i veya ambulansı arayın, mümkünse tercihen ağızdan ağza suni teneffüs yapın.
x Daha ileri tedavi önerileri için zehir danışma merkezini veya doktoru arayın.

MERGAL K14 ÇEVRESEL TEHLİKELER
Bu kimyasal, kara ve su bitkileri, balıklar ve suda yaşayan omurgasızlar için zehirlidir. Bu ürünü içeren atık suları, Ulusal Kirletici Deşarj Eleme Sistemi (NPDES) izni gereklerine uygun olmadığı ve deşarjdan önce izin veren makama yazılı olarak bildirilmediği sürece göllere, derelere, göletlere, haliçlere, okyanuslara veya diğer sulara boşaltmayın. . Bu ürünü içeren atıkları önceden yerel kanalizasyon arıtma tesisi yetkilisine bildirmeden kanalizasyon sistemlerine boşaltmayın. Rehberlik için, Eyalet Su Kurulunuz veya EPA Bölge Ofisi ile iletişime geçin.

MERGAL K14 KULLANIM TALİMATI
Bu ürünü etiketine aykırı bir şekilde kullanmak Federal Yasalara aykırıdır.

MERGAL K14 UYGULAMASI

Mergal K14, geniş bir bakteri, maya, küf ve alg yelpazesine karşı etkili bir mikrobiyosittir. Emülsiyonlar, dispersiyon boyalar ve kaplamalar, yapıştırıcılar, metal işleme sıvıları ve yapı malzemeleri için endüstriyel bir koruyucu olarak kullanılabilir. T değilo gıda ile temas eden kağıt kaplamalar veya gıdayla temas eden yapıştırıcı kullanımı için amaçlanan formülasyonlarda kullanılabilir. Mergal K14 sıvıdır ve üretim sürecinin herhangi bir noktasında eklenebilir. En iyi sonuçlar için, mümkün olduğunca erken üretim sürecinde eklenmelidir. Üretim sürecinde yüksek sıcaklık veya yüksek alkalinite bekleniyorsa, bu koşullar kontrol edildikten sonra Mergal K14 ilave edilmesi önerilir. Kullanım oranları, uygulamaya bağlı olarak değişebilir ve kullanıcının, tek bir uygulamadaki kesin kullanımı belirlemek için malzemeyi test etmesi önerilir. Seyreltilmiş metal işleme sıvılarında kullanım seviyeleri tipik olarak formülasyonun toplam ağırlığına göre% 0,025 ila% 0,20'dir. Tipik kullanım oranları, formülasyonun toplam ağırlığına göre emülsiyonlarda, boyalarda ve kaplamalarda ve derz çimentolarında% 0,10 ila 0,20'dir. Formülasyonun toplam ağırlığına göre% 0.15 ila 0.30 kullanım oranları tipiktir. Evde Bakım temizlik ürünleri ve çamaşır katkı maddeleri için 0.15-0.3 lbs / 100lbs kullanın. Bu ürünü işçiler veya diğer kişilerle temas edecek şekilde uygulamayın.

MERGAL K14 DEPOLAMA VE İMHA ETME
Saklama veya atma yoluyla suyu, yiyeceği veya yemleri kirletmeyin.
PESTİSİT DEPOLAMA: 90 ° F (32 ° C) ve 32 ° F (0 ° C) arasında saklama önerilir.
PESTİSİT BERTARAFI: Pestisit atıkları akut tehlikelidir. Fazla pestisitin, sprey karışımının veya durulamanın uygunsuz bir şekilde imha edilmesi federal yasalara aykırıdır. Bu atıklar etiket talimatlarına göre kullanımla imha edilemiyorsa, yardım için Eyalet pestisit veya çevre kontrol kurumunuzla veya en yakın EPA bölge ofisindeki tehlikeli atık temsilcisiyle iletişime geçin.
KONTEYNER İMHA: Doldurulamaz konteyner. Bu kabı tekrar kullanmayın ya da doldurmayın. Kabı boşalttıktan hemen sonra temizleyin. Aşağıdaki şekilde üç kez durulayın: Kalan içeriği uygulama ekipmanına veya bir karışım tankına boşaltın. Kabı ¼ tamamen suyla doldurun. Kapakları değiştirin ve sıkın. Konteyneri yana yatırın ve 30 saniye boyunca en az bir tam dönüş sağlayarak ileri geri döndürün. Kabı ucunun üzerine koyun ve birkaç kez ileri geri yatırın. Kabı diğer ucuna çevirin ve birkaç kez ileri geri çevirin. Durulamayı uygulama ekipmanına veya bir karışım tankına boşaltın veya daha sonra kullanmak veya atmak için durulamayı saklayın. Bu işlemi iki kez daha tekrarlayın. Ardından, varsa geri dönüştürme veya yenileme için teklif verin ya da düzenli bir depolama alanına delin ve bertaraf edin, ya da yakarak ya da eyalet ve yerel yetkililer izin verirse yakarak. Yandıysa, dumandan uzak durun.

MERGAL K14 AKTİF BİLEŞEN: ............................................% Ağırlık
5 Kloro-2-Metil-4-izotiyazolin-3-on ....................% 0,52
2-Metil-4-izotiyazolin-3-on ....................................% 0.16
İÇİNDEKİLER ............................................... 99.32 %
TOPLAM ................................................. ......................% 100.00

EN

Mergal K14 is a fast acting, water-soluble liquid bactericide and fungicide. It is a formulated isothiazolinone (CMIT/MIT) in-can preservative. Provides control of bacteria, yeast and fungi. Mergal K14 is used in waterborne paints, and other coating products where water is a component. The product is suited for systems with a pH of 3 up to approximately 8 or 9.Mergal K14 is s stabilized CMIT/MIT-based bactericide. Acts as a water-soluble, liquid preservative for control of bacteria, yeast, mold, and algae in adhesives, caulks and sealants. Mergal K14 offers improved stability and speed of sanitation.MERGAL K14 is an effective, broad-spectrum liquid preservative designed to inhibit the growth of bacteria, yeast and fungi in aqueous systems.Mergal K14 is a water-soluble liquid preservative for control of bacteria, yeast, mold, and algae in adhesives, emulsions, dispersion paints and coatings, metalworking fluids, and building material. Intended for use in aqueous products with a range of pH 3-9. (EPA Registration Number 5383-104) Corrosive. Causes irreversible eye damage and skin burns. Do not get in eyes, skin or clothing. May be fatal if inhaled. Harmful if swallowed or absorbed through skin. This product may cause skin sensitization reactions in some people. Do not breathe vapor or spray mist. Wear goggles or face shield, protective clothing and chemical resistant gloves. Wear a mask or pesticide respirator approved by the National Institute for Occupational Safety and Health.Industrial Microbiocide for use in Emulsions, Paints and Coatings,Building Materials, Metal Working Fluids and Adhesives, [**]Home Care Cleaning Products including Floor Cleaners, Waxes, Polishes, and Surface Cleaners, Laundry Additives including Liquid Laundry Detergents, Fabric Softeners and Stain Removers 

MERGAL K14 Appearance Clear amber liquid
MERGAL K14 pH value 4.0
MERGAL K14 Density 8.53 lbs/gal
MERGAL K14 Specific Gravity 1.025

MERGAL K14 PERSONAL PROTECTIVE EQUIPMENT (PPE):
Mixers, loaders and others exposed to this product must wear:
x Long-sleeve shirt and long pants
x Socks and shoes
x Chemical-resistant gloves (such as rubber or waterproof gloves)
x Chemical-resistant apron
x Protective eyewear
x Respiratory protection device
Discard clothing or other absorbent materials that have been drenched or heavily contaminated with this product’s concentrate. Do not reuse them. Follow manufacturer’s instructions for cleaning/maintaining PPE. If no such instructions for washables exist, use detergent and hot water. Keep and wash PPE separately from other laundry

MERGAL K14 USER SAFETY RECOMMENDATIONS
Users should:
x Wash hands before eating, drinking, chewing gum, using tobacco or using the toilet.
x Remove clothing immediately if pesticide gets inside. Then wash thoroughly and put on clean clothing.
x Remove personal protective equipment immediately after handling this product.Wash the outside of gloves before removing. As soon as possible wash thoroughly

MERGAL K14 IF IN EYES:
x Hold eye open and rinse slowly and gently with water for 15-20 minutes. Remove contact lenses, if present, after 5 minutes, then continue rinsing.
x Call a poison control center or doctor for treatment advice.

MERGAL K14 IF ON SKIN OR
CLOTHING:
x Take off contaminated clothing.
x Rinse skin immediately with plenty of water for 15-20 minutes.
x Call a poison control center or doctor for treatment advice. 

MERGAL K14 IF SWALLOWED:
x Immediately call a poison control center or doctor. Do not induce vomiting unless told to do so by a poison control center or doctor. Do not give any liquid to the person. Do not give anything by mouth to an unconscious person.

MERGAL K14 IF INHALED:
x Move person to fresh air.
x If person is not breathing call 911 or an ambulance, then give artificial respiration preferably mouth-to-mouth if possible.
x Call a poison control center or doctor for further treatment advice. 

MERGAL K14 ENVIRONMENTAL HAZARDS
This chemical is toxic to terrestrial and aquatic plants, fish and aquatic invertebrates. Do not discharge effluent containing this product into lakes, streams, ponds, estuaries, oceans, or other waters unless in accordance with the requirements of a National Pollutant Discharge Elimination System (NPDES) permit and the permitting authority has been notified in writing prior to discharge. Do not discharge effluent containing this product to sewer systems without previously notifying the local sewage treatment plant authority.For guidance, contact your State Water Board or Regional Office of the EPA.

MERGAL K14 DIRECTIONS FOR USE
It is a violation of Federal Law to use this product in a manner inconsistent with its labeling. 

MERGAL K14 APPLICATION

Mergal K14 is a microbiocide that is effective against a broad spectrum of bacteria,yeasts, molds and algae. It may be used as an industrial preservative for emulsions, dispersion paints and coatings, adhesives, metal working fluids and building materials. It is not to be used in formulations intended for food contact paper coatings or food contact adhesive use.Mergal K14 is a liquid and may be added at any point in the production process.For best results it should be added as early in the manufacturing process as possible. If high temperature or high alkalinity are expected in the manufacturing process, it is suggested that Mergal K14 be added after these conditions have been controlled. Usage rates may vary depending on the application and the user is advised to test the material to determine the exact usage in an individual application. Usage levels in diluted metal working fluids are typically 0.025 to 0.20% based on the total weight of the formulation. Typical usage rates are 0.10 to 0.20% in emulsions, paints and coatings, and joint cements based on the total weight of the formulation. Usage rates of 0.15 to 0.30% are typical for adhesives based on the total weight of the formulation. For Home Care cleaning products and laundry additives use 0.15-0.3 lbs/100lbs. of formulation.Do not apply this product in a way that will contact workers or other persons.

MERGAL K14 STORAGE AND DISPOSAL
Do not contaminate water, food, or feed by storage or disposal.
PESTICIDE STORAGE: Storage between 90°F (32°C) and 32°F (0°C) is suggested.
PESTICIDE DISPOSAL: Pesticide wastes are acutely hazardous. Improper disposal of excess pesticides, spray mixture, or rinsate is a violation of federal law. If these wastes cannot be disposed of by use according to label instructions, contact your State pesticide or environmental control agency or the hazardous waste representative at the nearest EPA regional office for guidance.
CONTAINER DISPOSAL: Nonrefillable container. Do not reuse or refill this container. Clean container promptly after emptying. Triple rinse as follows: Empty the remaining contents into application equipment or a mix tank. Fill the container ¼ full with water. Replace and tighten closures. Tip container on its side and roll it back and forth, ensuring at least one complete revolution, for 30 seconds. Stand the container on its end and tip it back and forth several times. Turn the container over onto its other end and tip it back and forth several times. Empty the rinsate into application equipment or a mix tank or store rinsate for later use or disposal. Repeat this procedure two more times. Then offer for recycling or reconditioning if available, or puncture and dispose of in a sanitary landfill, or incineration, or, if allowed by state and local authorities, by burning. If burned, stay out of smoke.

MERGAL K14 ACTIVE INGREDIENT: ............................................ % Weight
5 Chloro-2-Methyl-4-isothiazolin-3-one .................... 0.52%
2-Methyl-4-isothiazolin-3-one .................................... 0.16%
INERT INGREDIENTS ...............................................99.32%
TOTAL .......................................................................100.00%

Ataman Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.