1-9 A-D E-G H-M N-P Q-S T-Z

CETYL STEARYL ALCOHOL (SETİL STEARİL ALKOL)

Setil Stearil Alkol (Cetyl Stearyl Alcohol)

CAS NO:  67762-27-0

67762-27-0; unıı-2dmt128m1s; cetyl/stearyl alcohol; 2dmt128m1s; 8005-44-5; Cetyl Stearyl Alcohol  [nf]; lanette o; eınecs 267-008-6; ceto/stearyl alcohol; ec 267-008-6; schembl1091511; cetyl-stearyl alcohol (50/50); ls-193702; cetyl alcohol: stearyl alcohol: Setil Stearil Alkol ; Cetyl Stearyl Alcohol , cetylstearyl alcohol, cetyl/stearyl alcohol; cetostearyl alcohol; cetearyl alcohol;  (c16-c18) alkyl alcohol; alcohols, setil siterat alkol;  cetil stearat alkol;  setil stearat alkol;  setil sitearat alkol;  setil stearate alkol;  cetilstearatalkol;  setearil alkol; sitearil alkol;  setil sitearil alkol;  cetilstearly alcol; cetearly stearly alcohol; cetearly stearly alcohol.;  seto steril alkol;  setosteril alkol;  setostearilalkol;  Setil Stearil Alkol ;  seto stearil alkol; setosteril alkol;  seto steril alkol;  seto sterilalkol;  setosterilalkol;  setosteril alkol;  setosteril alkol; c1618; c16-18 alcohols; Cetyl Stearyl Alcohol ; cetyl/stearyl alcohol; 1-octadecanol, mixed with 1-hexadecanol; lanette aok; cetyl alcohol - stearyl alcohol; Cetyl Stearyl Alcohol ; c16-18; cobalt(ıı) acetylacetonate;  ferric acetylacetonate;  ethyl isocyanoacetate;  n-butylısocyanıde;  cobalt ethylene dıamıne chlorıde; europıum(ııı) dıchloro(ethylenedıamıne); platınum(ıı);  tert-butyl ısocyanıde;  salcomıne;  tosylmethyl isocyanide;  2,4-pentanedıone, sılver derıvatıve;  trıs(2,2,6,6-tetramethyl-3,5-heptanedıonato); dysprosıum(ııı); cetyl alcohol; cetyl alcohol-stearyl alcohol; cetylstearyl alcohol; lanette aok; c16-18; c16-c18 n-hexadecyl-stearyl alcohol (mixed); cetostearylalcohol,nf; dehyquartdc16-18; dehyquartd; cetyl alcohol - stearyl alcohol; cetyl alcohol - stearyl alcohol; Cetyl Stearyl Alcohol ; c16-18; cetearyl palmıtate(cas 85341-79-3) phenethyl alcohol(cas 60-12-8) ethyl alcohol(cas 64-17-5) methyl alcohol(cas 67-56-1; 170082-17-4) neopentyl alcohol(cas ; 75-84-3) tetrahydrofurfuryl alcohol(cas 97-99-4) furfuryl alcohol(cas 98-00-0) benzyl alcohol(cas 100-51-6) cinnamyl alcohol(cas 104-54-1) allyl alcohol(cas107-18-6); cetylstearylalcohol; cetostearylalcohol; 67762-27-0; unıı-2dmt128m1s; cetearylalcohol; 8005-44-5; 1-octadecanol, mixed with 1-hexadecanol; c16-18 alcohols; (c16-c18) alkyl alcohol; (c16-c18)-alkyl alcohol; ceto-stearyl alcohol;  Setil Stearil Alkol ;  c1618;  heptadecan-1-ol;  hexadecan-1-ol - octadecan-1-ol (1:1);  tetratriacontan-17-ol; fatty alcohols; 2dmt128m1s; c16-18 alcohols; Cetyl Stearyl Alcohol ; eınecs 267-008-6; ceto/stearyl alcohol; cetyl/stearyl alcohol; ac1l1wqe; 2dmt128m1s; schembl1091511; hexadecan-1-ol;  octadecan-1-ol; Setil Stearil Alkol  (50/50); lp015857; ls-193702; heptadecan-1-ol; hexadecan-1-ol - octadecan-1-ol (1:1); tetratriacontan-17-ol; 

Setil Stearil Alkol (Setil Stearil Alkol, Seto Stearil Alkol, Setearil Alkol)


Setil Stearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), sebze veya sentetik kaynaklardan gelen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. Setil Stearil Alkol , pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Setil Stearil Alkol Yağda çözünür, Setil Stearil Alkol ancak suda çözünür değildir. Setil Stearil Alkol Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, Setil Stearil Alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür; Setil Stearil Alkol Matlaştırma ajanı; Setil Stearil Alkol Sürfaktan - köpük güçlendirici; ve Setil Stearil Alkol viskozite arttırıcı ajan olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Setil Stearil Alkol Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve Setil Stearil Alkol kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C) ‘dır. Setil Stearil Alkol hafif karakteristik kokuludur. Setil Stearil Alkol beyaz veya soluk sarı renkte mumsu kitle ya da beyaz pulcuk veya granüller halinde bulunur. Setil Stearil Alkol Isıtıldığında bulanıklık ya da dağılmış partikül içermeyen renksiz veya soluk sarı renkte bir sıvı vererek erir. Setil Stearil Alkol Suda pratik olarak çözünmez; Setil Stearil Alkol eterde kolayca çözünür; alkol ve petrol eterinde çözünür. Setil Stearil Alkol Eritildiğinde sabit yağlar, sıvı parafin ve erimiş lanolin ile karışır. Setil Stearil Alkol esas olarak setil alkol ve stearil alkolden oluşan katı alifatik alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol Uygun yağ asitlerinin indirgenmesiyle elde edilir. Setil Stearil Alkol sebze özleri ve doğal bir kalınlaştırıcı türetilen, emülgatördür.
 
 
Setil Stearil Alkol İngiliz Farmakopesi (BP) ve Amerikan Ulusal Formüleri (USNF) %90'dan az setil+stearil alkol ve %40'dan az stearil alkol içermemesi gerektiğini belirtir. Setil Stearil Alkol krem, pomat ve  Setil Stearil Alkol diğer topikal preparatlarda sertleştirici ve Setil Stearil Alkol emülsiyon stabilizatörü olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Hidrofilik emülsüfiyan maddelerle kombine halde geniş bir pH aralığında stabil kalabilen yağ/su tipindeki emülsiyonların hazırlanmasında yararlı olur. Ayrıca, Setil Stearil Alkol parafin ile hazırlanan pomatların yumuşatıcı etkisini artırmak üzere de kullanılır. Esasen Setil Stearil Alkol nonirritan bir madde olmasına rağmen, Setil Stearil Alkol ana bileşenleri setil ve stearil alkole bağlı aşırı duyarlık reaksiyonları bildirilmiştir.   Setil Stearil Alkol eşit oranda stearik ve setil alkollerin bir karışımıdır. Doğada, Setil Stearil Alkol bu madde karakteristik bir kokuya sahip Setil Stearil Alkol katı beyaz granüller şeklinde bulunur. Setil Stearil Alkol ile kozmetiklerin şüphesiz avantajı, herhangi birinin son derece düşük olasılığıdır. 
 
 
Setil Stearil Alkol en ucuz ve en yaygın madde değildir. Setil Stearil Alkol kozmetiklerin oldukça yüksek maliyeti göz önüne alındığında, Setil Stearil Alkol kendi preparasyonu sadece mümkün değil, aynı zamanda oldukça arzu edilir. Setil Stearil Alkol  Farmasötik ve Kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Saç bakım ürünlerinin içeriğinde karşılaşabileceğiniz yaygın alkol türleri, lauril alkol, setil alkol, miristil alkol, setostearil alkol, stearil alkol ve behenil alkoldür. Setostearil alkol, setearil alkol veya setilstearil alkol, ağırlıklı olarak setil ve stearil alkollerden oluşan ve bir alkol alkolü olarak sınıflandırılan bir yağlı alkol karışımıdır. Görünüm   Setil Stearil Alkol Yağımsı,granül ve katıdır. Setil Stearil Alkol rengi beyazdır. Setil Stearil Alkol ün karakteristik bir kokusu vardır.
 
 
Setil Stearil Alkol Görünüm Yağımsı, granül 
Setil Stearil Alkol  Renk Beyaz
Setil Stearil Alkol Koku Karakteristik bir kokusu var.
Setil Stearil Alkol Tehlike Anında Cilde ve Göz temasında bol su ve sabun ile yıkayınız. Soluma veya yutma durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.
Setil Stearil Alkol Özellikleri Kendine has hafif bir kokusu olan, granül yapıda yağımsı bir katı hammaddedir.
Setil Stearil Alkol Kullanıldığı Alan Setil Stearil Alkol Kozmetik ürün imalatlarında ve Setil Stearil Alkol bilhassa saç krem üretimlerinde, Setil Stearil Alkol el ve yüz kremi veya losyonların üretimlerinde taşıyıcı aktif olarak kullanılır. Ayrıca Setil Stearil Alkol ter kokusu ürünlerde ve Setil Stearil Alkol güneş bakım ürünlerde de kullanım alanı bulur.


Setil Stearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), sebze veya sentetik kaynaklardan gelen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. Setil Stearil Alkol , pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Yağda çözünür, ancak suda çözünür değildir. Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, Setil Stearil Alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür;  Matlaştırma ajanı;  Sürfaktan - köpük güçlendirici;  ve viskozite arttırıcı ajan. Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C) 
Setil Stearil Alkol  Bitkisel kaynaklı yağ alkolü, formülasyonları kalınlaştırmak ve stabilize etmek için kullanılır. Ayrıca cilde yumuşatıcı bir his verir. 

INCI Name: Setil Stearil Alkol 

Diğer isimleri: Cetylstearyl alcohol;  Cetyl Stearyl Alcohol , Setil Stearil Alkol ,stearil alkol
Setil Stearil Alkol Görünüm: Beyaz pullar ya da boncuklar şeklinde Setil Stearil Alkol  Kozmetik uygulamalar: Krem, losyon, merhem, şampuan, saç kremi, balsam, makyaj ürünlerinde kullanılır.
 
 
Setil Stearil Alkol Isıtıldığında bulanıklık ya da dağılmış partikül içermeyen renksiz veya soluk sarı renkte bir sıvı vererek erir. Setil Stearil Alkol Suda pratik olarak çözünmez; Setil Stearil Alkol eterde kolayca çözünür; alkol ve petrol eterinde çözünür. Setil Stearil Alkol Hidrofilik emülsüfiyan maddelerle kombine halde geniş bir pH aralığında stabil kalabilen yağ/su tipindeki emülsiyonların hazırlanmasında yararlı olur. Ayrıca, Setil Stearil Alkol parafin ile hazırlanan pomatların yumuşatıcı etkisini artırmak üzere de kullanılır. Esasen Setil Stearil Alkol nonirritan bir madde olmasına rağmen, Setil Stearil Alkol ana bileşenleri setil ve stearil alkole bağlı aşırı duyarlık reaksiyonları bildirilmiştir.  
 
 
 Setil Stearil Alkol eşit oranda stearik ve setil alkollerin bir karışımıdır. Doğada, Setil Stearil Alkol bu madde karakteristik bir kokuya sahip Setil Stearil Alkol katı beyaz granüller şeklinde bulunur. Setil Stearil Alkol ile kozmetiklerin şüphesiz avantajı, herhangi birinin son derece düşük olasılığıdır. Setil Stearil Alkol en ucuz ve en yaygın madde değildir. Setil Stearil Alkol kozmetiklerin oldukça yüksek maliyeti göz önüne alındığında, Setil Stearil Alkol kendi preparasyonu sadece mümkün değil, aynı zamanda oldukça arzu edilir. Setil Stearil Alkol  Farmasötik ve Kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Setil Stearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), bitkisel veya sentetik kaynaklardan gelebilen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Yağ alkolü olarak sınıflandırılır. Setil Stearil Alkol , pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir malzemedir. Yağda çözünür, ancak suda çözünür değildir. Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, Setil Stearil Alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür;  opaklaştırıcı ajan;  yüzey aktif madde - köpük güçlendirici;  ve viskozite arttırıcı madde. Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Erime noktası 50 ° C'dir ve kaynama noktası vardır: 249 ° C. Setil Stearil Alkol . Setil Stearil Alkol (CH3 (CH2) nOH), sebze veya sentetik kaynaklardan gelen setil ve stearil alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. 
Setil Stearil Alkol , pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Setil Stearil Alkol Yağda çözünür, Setil Stearil Alkol ancak suda çözünür değildir. Setil Stearil Alkol Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, Setil Stearil Alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür; Setil Stearil Alkol Matlaştırma ajanı; Setil Stearil Alkol Sürfaktan - köpük güçlendirici; ve Setil Stearil Alkol viskozite arttırıcı ajan olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Setil Stearil Alkol Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve Setil Stearil Alkol kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C) ‘dır. Setil Stearil Alkol hafif karakteristik kokuludur. Setil Stearil Alkol Isıtıldığında bulanıklık ya da dağılmış partikül içermeyen renksiz veya soluk sarı renkte bir sıvı vererek erir. Setil Stearil Alkol Suda pratik olarak çözünmez; Setil Stearil Alkol eterde kolayca çözünür; alkol ve petrol eterinde çözünür. Setil Stearil Alkol Eritildiğinde sabit yağlar, sıvı parafin ve erimiş lanolin ile karışır. Setil Stearil Alkol esas olarak setil alkol ve stearil alkolden oluşan katı alifatik alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol Uygun yağ asitlerinin indirgenmesiyle elde edilir. olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Hidrofilik emülsüfiyan maddelerle kombine halde geniş bir pH aralığında stabil kalabilen yağ/su tipindeki emülsiyonların hazırlanmasında yararlı olur. Ayrıca, Setil Stearil Alkol parafin ile hazırlanan pomatların yumuşatıcı etkisini artırmak üzere de kullanılır. Esasen Setil Stearil Alkol nonirritan bir madde olmasına rağmen, Setil Stearil Alkol ana bileşenleri setil ve stearil alkole bağlı aşırı duyarlık reaksiyonları bildirilmiştir.   Doğada, Setil Stearil Alkol bu madde karakteristik bir kokuya sahip Setil Stearil Alkol katı beyaz granüller şeklinde bulunur. 
 
 
Setil Stearil Alkol ile kozmetiklerin şüphesiz avantajı, herhangi birinin son derece düşük olasılığıdır. Setil Stearil Alkol en ucuz ve en yaygın madde değildir. Setil Stearil Alkol kozmetiklerin oldukça yüksek maliyeti göz önüne alındığında, Setil Stearil Alkol kendi preparasyonu sadece mümkün değil, aynı zamanda oldukça arzu edilir. Setil Stearil Alkol  Farmasötik ve Kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Görünüm   Setil Stearil Alkol Yağımsı,granül ve katıdır. Setil Stearil Alkol rengi beyazdır. Setil Stearil Alkol ün karakteristik bir kokusu vardır.. Setil Stearil Alkol olarak da bilinen Setil Stearil Alkol , katyonik, anyonik ve noniyonik sürfaktanı sentezlemek için kullanılan temel hammaddedir. Ayrıca plastik, tekstil, ilaç, gıda, tarım, makine, emtia kimyasalları ve mineral dökme gibi çeşitli endüstrilerde geniş uygulama alanı buluyor.
Setil Stearil Alkol ana bileşenleri setil ve stearil alkole bağlı aşırı duyarlık reaksiyonları bildirilmiştir.   Setil Stearil Alkol eşit oranda stearik ve setil alkollerin bir karışımıdır. 30/70 harman, Setil Stearil Alkol 70/30'ın daha sert bir emülsiyon oluşturacaktır.  Setil Stearil Alkol , ağırlıklı olarak setilalkol ve stearil alkolden oluşan yağlı alkollerin bir karışımıdır. Bu alkoller genel olarak aşağıdaki formüle uygundur:

Setil Alkol Ampirik Formül C16H34O veya CH3 (CH2) 14CH2OH
Stearil Alkol Ampirik Formül C18H38O veya CH3 (CH2) 16CH2OH
 
Formülasyonları koyulaştırmak ve stabilize etmek için kullanılan sürdürülebilir palmiye ve hindistancevizi yağlı yağ alkollerinden (setil ve stearil alkol) elde edilen bitkisel kaynaklı yağ alkolü. Setil Stearil Alkol cilde yumuşatıcı bir his verir.Setil Stearil Alkol , yağ içinde su emülsiyonlarında, su içinde yağ emülsiyonlarında ve susuz formülasyonlarda (krem, losyon, merhem, vücut yağı, tuz yıkama) kullanılabilir. Setil Stearil Alkol aynı zamanda bir emülsiyonlaştırıcı olarak kullanılır ve cilde yumuşatıcı bir his ve kayganlık kazandırır. Setil Stearil Alkol , Kremler, Losyonlar, Balsamlar, Vücut Parlatıcıları, Susuz Fırçalar ve Katı İklimlendirme Çubuklarında bizim için uygundur.
Setil Stearil Alkol İçindeki bileşenlerin çözünmesi ve karıştırılması için kullanılırlar.Setil Stearil Alkol Cildin hafifletilmesi için kullanılırlar. Setil Stearil Alkol Sebze hammaddelerinden öyle ki emülgatör.
 
 

Setil Stearil Alkol Kozmetik formülündeki bileşenlerin bölünmesini önlemek için emülsiyonlara ekleyin.Setil Stearil Alkol Viskozite düzeltme (regülatör) ve M / In emülsiyonlarının losyonları ve kremlerin stabilizörü olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Birincil yapısal sürfaktan deodorant / terleme önleyici yapıların sağlam yapılarında kullanılır. Setil Stearil Alkol İrritatif faaliyet göstermez. Setil Stearil Alkol cildin daha derin katmanlarına besin maddelerinin nüfuz etmesini teşvik eder. Setil Stearil Alkol Nem tutma filmi oluşturur, dezenfekte edici etkiye sahiptir.Setil Stearil Alkol cilde yumuşak bir hoş his verir.Setil Stearil Alkol Kremlerde, rujlarda ve büyük miktarda suyun diğer kozmetik ürünlerde ciltleme ve indirimi teşvik eder. Setil Stearil Alkol Emülsiyon yumuşatıcı ve dengeleyicidir. Setil Stearil Alkol Saçlar için konditsoner, yapısını geliştirir, taramayı kolaylaştırır.Bir emülsiyonlayıcı, yumuşatıcı, viskozite kontrolörü veya dispersan olarak kullanılmak üzere setearil stearil alkol. Aynı zamanda köpürme özelliklerini geliştirdiği deodorantlar ve temizleyiciler gibi ürünlerdeki kimyasal bir ara ürün olarak da kullanılabilir. Sonuç olarak, kişisel bakım ürünleri, yağlayıcılar, reçineler, kozmetik ve daha pek çok çeşide setil alkol ve stearil alkol bulacaksınız. Liyonlar, kremler, saç şampuanları, kremler, vücut yıkarları, makyaj ürünleri.  Setil Stearil Alkol Etoksilat (C16-18 Alkol etoksilat) ayrıca Ceteareth, alfa-Ceto Stearil l-omega-hidroksi-poli (oksi-1,2-etandiil), SETEARİL STEARİL Alkol Etoksillenmiş, Polioksietilen Ceto Stearil Alkol, Polietilen Glikol Ceto Stearil Eter. Setil Stearil Alkol Etoksilat etoksilasyona dayalı beyaz, mumsu ve katı / puldur. 10'dan fazla molekül etoksilat suda çözünebilir ve polar çözücüler içinde de çözünebilir. İyonik özellik taşımayan, biyolojik olarak parçalanabilen yüzey aktif maddelerdir. Setil Stearil Alkol Ethoxylate tekstil, ilaç, kimya ve tarım alanlarında çeşitli endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Setil Stearil Alkol Yağ alkolleri, kayganlaştırıcılar, reçineler, parfümler ve kozmetik ürünlerinde, çeşitli yumuşatıcılarda yumuşatıcılar, emülgatörler ve koyulaştırıcı maddeler olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir ve şampuanlar ve saç kremlerinde saç kaplaması olarak yaygın bir şekilde kullanılırlar. Setil Stearil Alkol kozmetik ve kişisel kremlerde ve losyonlarda tutarlılık sağlayan bir faktör olarak da kullanılır.
 
 
Setil Stearil Alkol - kozmetik, saç, tırnak ve cilt bakım ürünlerinde kullanılan bir yumuşatıcı.Setil Stearil Alkol , uygun bitkisel yağların sabunlaştırılmasından elde edilen yağ alkolü ve üretilen yağ asitleri. Emülsiyonu dengeler ve kıvamı düzenler. Setil Stearil Alkol   losyonlarda emülgatör ve koyulaştırıcı olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol   hindistancevizi ve palmiye yağlarından türetilmiştir. Bu bir kuruma alkolü değil. Yumuşatıcı olarak kullanılır ve cildi nem kaybına karşı korur. Cilt hissi ya da saç telindeki etkileri arttırmak. Nazik nemlendirici, köpük arttırıcı ve emülgatör. Saç ürünlerinde, saç kütikülünü pürüzsüzleştirmek ve yumuşatmak için kullanılır. Setil Stearil Alkol - losyonları vücuda koyan veya katılaştıran sekonder bir emülgatördür. Formülasyonları koyulaştırmak ve stabilize etmek için kullanılan sürdürülebilir palmiye ve hindistancevizi yağlı yağ alkollerinden (setil ve stearil alkol) elde edilen bitkisel kaynaklı yağ alkolü. Setil Stearil Alkol  cilde yumuşatıcı bir his verir. Setil Steril Alkol, yağ içinde su emülsiyonlarında, su içinde yağ emülsiyonlarında ve susuz formülasyonlarda (krem, losyon, merhem, vücut yağı, tuz yıkama) kullanılabilir.Setil Stearil Alkol (Setearil), setil ve stearil yağlı alkollerin bir karışımıdır ve viskozite eklemek için kullanılır ve kremlerde ve losyonlarda bir dengeleyici olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol aynı zamanda bir emülsiyonlaştırıcı olarak kullanılır ve cilde yumuşatıcı bir his ve kayganlık kazandırır.

Setil Stearil Alkol Formül: C16H34O
Setil Stearil Alkol MW: 242.44
Setil Stearil Alkol @ 25 ° C'de Fiziksel Biçim: Beyaz ila grimsi olmayan pul veya peletler.
Setil Stearil Alkol Beyaz renk
Setil Stearil Alkol Koku: Kokusuz Çözünürlük: Suda çözünmez, alkol, eter, yağda çözülürüz.
Setil Stearil Alkol Erime Noktası: 48-55 ° C
Setil Stearil Alkol Asit sayısı: 0,2
Setil Stearil Alkol İyot sayısı: 0,1-0,3

Setil Stearil Alkol ile kozmetiklerin şüphesiz avantajı, herhangi birinin son derece düşük olasılığıdır. Setil Stearil Alkol en ucuz ve en yaygın madde değildir. Setil Stearil Alkol kozmetiklerin oldukça yüksek maliyeti göz önüne alındığında, Setil Stearil Alkol kendi preparasyonu sadece mümkün değil, aynı zamanda oldukça arzu edilir. Setil Stearil Alkol  Farmasötik ve Kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Görünüm   Setil Stearil Alkol Yağımsı,granül ve katıdır. Setil Stearil Alkol rengi beyazdır. Setil Stearil Alkol ün karakteristik bir kokusu vardır.. Setil Stearil Alkol olarak da bilinen Setil Stearil Alkol , katyonik, anyonik ve noniyonik sürfaktanı sentezlemek için kullanılan temel hammaddedir. Ayrıca plastik, tekstil, ilaç, gıda, tarım, makine, emtia kimyasalları ve mineral dökme gibi çeşitli endüstrilerde geniş uygulama alanı buluyor. Setil Stearil Alkol İçindeki bileşenlerin çözünmesi ve karıştırılması için kullanılırlar. Setil Stearil Alkol Cildin hafifletilmesi için kullanılırlar. Setil Stearil Alkol Sebze hammaddelerinden öyle ki emülgatör. Setil Stearil Alkol Kozmetik formülündeki bileşenlerin bölünmesini önlemek için emülsiyonlara ekleyin. Setil Stearil Alkol Viskozite düzeltme (regülatör) ve M / In emülsiyonlarının losyonları ve kremlerin stabilizörüdür. Setil Stearil Alkol Birincil yapısal sürfaktan deodorant / terleme önleyici yapıların sağlam yapılarında kullanılır. Setil Stearil Alkol Birincil yapısal sürfaktan deodorant / terleme önleyici yapıların sağlam yapılarında kullanılır.
Setil Stearil Alkol İrritatif faaliyet göstermez, Setil Stearil Alkol cildin daha derin katmanlarına besin maddelerinin nüfuz etmesini teşvik eder.Setil Stearil Alkol Nem tutma filmi oluşturur. Setil Stearil Alkol dezenfekte edici etkiye sahiptir.
 
 
Setil Stearil Alkol cilde yumuşak bir hoş his verir. Setil Stearil Alkol Kremlerde, rujlarda ve büyük miktarda suyun diğer kozmetik ürünlerde ciltleme ve indirimi teşvik eder. Setil Stearil Alkol Emülsiyon yumuşatıcı ve dengeleyici.
 Setil Stearil Alkol Saçlar için konditsoner, yapısını geliştirir, taramayı kolaylaştırır. Setil Stearil Alkol Setil alkol ve stearil alkolden oluşan katı alifatik alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol Uygun yağ asitlerinin indirgenmesiyle elde edilir. Setil Stearil Alkol Hafif karakteristik kokulu, Setil Stearil Alkol beyaz veya Setil Stearil Alkol soluk sarı renkte mumsu kitle ya da beyaz pulcuk veya granüller halinde bulunur. Setil Stearil Alkol Suda pratikte çözünmez, Setil Stearil Alkol eterde kolayca çözünür, Setil Stearil Alkol alkol ve Setil Stearil Alkol petrol eterinde çözünür. Setil Stearil Alkol merhemlerde ve kremlerde inceltici olarak ve Setil Stearil Alkol su tutma kapasitesini artırıcı olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Bitkisel kaynaklı yağ alkolü, Setil Stearil Alkol formülasyonları kalınlaştırmak ve Setil Stearil Alkol stabilize etmek için kullanılır.

Setil Stearil Alkol ağırlıklı olarak Setil ve Stearil Alkol'ü içeren doğal yollarla elde edilmiş (Hindistan Cevizi ve Palm Oil) yağlı alkollerin bir karışımıdır. Setil Stearil Alkol , vücut parlatıcıları veya yağ karışımları gibi susuz formülasyonlar da dahil olmak üzere kremleriniz, losyonlarınız ve diğer kişisel bakım ürünlerinizde çok etkili bir viskozite geliştirir. Bu muhteşem bileşen, hem O / W hem de W / O emülsiyonlarının oluşturulmasında reoloji ve viskoziteyi değiştirmek için kullanılabilir. Geliştirilmiş viskoziteye ek olarak, Setil Stearil Alkol  formülasyona kendi emolliğini de verir. Setil Alkol ile karşılaştırıldığında, Setil Stearil Alkol , diğer katkı maddelerinin penetrasyonunun arttırılmasının yanı sıra arttırılmış viskozite oluşturma etkileri sunar. Setil Stearil Alkol , uzun zamandır "taşıyıcı" ve "nüfuz arttırıcı" olarak bilinir. Setil Stearil Alkol Yağlı bir alkol olarak sınıflandırılır. Setil Stearil Alkol , pul şeklinde beyaz, mumsu, katı bir maddedir. Setil Stearil Alkol Yağda çözünür, Setil Stearil Alkol ancak suda çözünür değildir. Setil Stearil Alkol Farmasötik ve kozmetik endüstrisinde, Setil Stearil Alkol bir emülsiyon stabilizörü olarak işlev görür; Setil Stearil Alkol Matlaştırma ajanı; Setil Stearil Alkol Sürfaktan - köpük güçlendirici; ve Setil Stearil Alkol viskozite arttırıcı ajan olarak kullanılır. Setil Stearil Alkol Genellikle kremlerde ve losyonlarda kullanılır. Setil Stearil Alkol Erime noktası 122 ° F (50 ° C) ve Setil Stearil Alkol kaynama noktası: 480.2 ° F (249 ° C) ‘dır. Setil Stearil Alkol hafif karakteristik kokuludur. Setil Stearil Alkol beyaz veya soluk sarı renkte mumsu kitle ya da beyaz pulcuk veya granüller halinde bulunur. Setil Stearil Alkol Isıtıldığında bulanıklık ya da dağılmış partikül içermeyen renksiz veya soluk sarı renkte bir sıvı vererek erir. Setil Stearil Alkol Suda pratik olarak çözünmez; Setil Stearil Alkol eterde kolayca çözünür; alkol ve petrol eterinde çözünür. Setil Stearil Alkol Eritildiğinde sabit yağlar, sıvı parafin ve erimiş lanolin ile karışır.  Setil Stearil Alkol genellikle kremlerde ve saç balzamlarında uygulanır. Setil Stearil Alkol Kozmetik kremleri, deodorantlar, depilatörler, kirpik yağları, saç spreyleri, saç maskelerinde kullanılır. Setil Stearil Alkol formülasyonları kalınlaştırmak ve Setil Stearil Alkol stabilize etmek için kullanılır. Ayrıca Setil Stearil Alkol cilde yumuşatıcı bir his verir. Setil Stearil Alkol Krem, losyon, merhem, şampuan, saç kremi, balsam, makyaj ürünlerinde kullanılır. Setil Stearil Alkol Cildinize hoş ve yumuşak bir his veren (yumuşatıcı) ve vücut kremlerde ve losyonlarda yaygın bir multitasker içerik. Setil Stearil Alkol Aynı zamanda yağ-su karışımlarının dengelenmesine yardımcı olur. Setil Stearil Alkol Yağlı alkoller, yağda çözünen (ve dolayısıyla yumuşatıcı) kuyruk parçalarına sahiptir ve Setil Stearil Alkol bu da onları tamamen kurumasını ve tahriş etmemesini ve Setil Stearil Alkol cilt için tamamen uygun olmasını sağlar.  Setil Stearil Alkol bitkisel türevi emülsiyon yapıcı. tipik yağ benzeri kokusu olan katı beyaz balmumu benzeri ürün. Yağlı alkoller esterifikasyon ve katalitik hidrojenasyon yoluyla yağlı asitlerden hazırlanır. Yağ alkolleri, kayganlaştırıcılar, reçineler, parfümler ve kozmetik ürünlerinde, çeşitli yumuşatıcılarda yumuşatıcılar, emülgatörler ve koyulaştırıcı maddeler olarak geniş bir kullanım alanına sahiptir ve şampuanlar ve saç kremlerinde saç kaplaması olarak yaygın bir şekilde kullanılırlar.

Cetyl Stearyl Alcohol ( Ceto Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol )
 
Cetyl Stearyl Alcohol , Ceto Stearyl Alcohol  or cetearyl alcohol is a mixture of fatty alcohols, consisting predominantly of cetyl (16 C) and stearyl alcohols (18 C) and is classified as a fatty alcohol.. Cetyl Stearyl Alcohol  is used as an emulsion stabilizer, Cetyl Stearyl Alcohol  is used as opacifying agent, and Cetyl Stearyl Alcohol  is used as foam boosting surfactant, as well as an aqueous and Cetyl Stearyl Alcohol  is used as nonaqueous viscosity-increasing agent. Cetyl Stearyl Alcohol  imparts an emollient feel to the skin and can be used in water-in-oil emulsions, oil-in-water emulsions, and anhydrous formulations. Cetyl Stearyl Alcohol  is commonly used in hair conditioners and other hair products. What is Cetyl Stearyl Alcohol  used for? Cetyl Stearyl Alcohol  is used as an emulsion stabilizer, Cetyl Stearyl Alcohol  is used as opacifying agent, and Cetyl Stearyl Alcohol  is used as foam boosting surfactant, as well as an aqueous and nonaqueous viscosity-increasing agent. Cetyl Stearyl Alcohol  imparts an emollient feel to the skin and Cetyl Stearyl Alcohol  can be used in water-in-oil emulsions, oil-in-water emulsions, and anhydrous formulations. Cetyl Stearyl Alcohol  is a chemical found in cosmetic products Cetyl Stearyl Alcohol  is a white, waxy substance made from cetyl alcohol and stearyl alcohol, both fatty alcohols. Cetyl Stearyl Alcohol  is found in animals and plants, like coconut and palm oil. Cetyl Stearyl Alcohol  can also be made in a laboratory.
 
 
Cetyl Stearyl Alcohol  is used in personal care products, Cetyl Stearyl Alcohol  is used in mainly skin lotions, Cetyl Stearyl Alcohol  is used in hair products, and Cetyl Stearyl Alcohol  is used in creams. Cetyl Stearyl Alcohol  help create smoother creams, thicker lotions, and more stable foam products. Cetyl Stearyl Alcohol  are sometimes called long-chain alcohols because of their chemical formula. Cetyl Stearyl Alcohol  usually has an even number of carbon atoms, with a single alcohol group (–OH) attached to the last carbon.  Cetyl alcohol has 16 carbon atoms. Stearyl alcohol has 18. Cetyl Stearyl Alcohol  is a combination of the two, so it has 34 carbon atoms. Cetyl Stearyl Alcohol ’s molecular formula is C34H72O2. Cetyl Stearyl Alcohol  helps prevent creams from separating into oil and liquid. A chemical that helps to keep liquid and oil together is known as an emulsifier. Cetyl Stearyl Alcohol  may also make a product thicker or increase the product’s ability to foam. skin lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  is used in moisturizers.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in skin creams.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in sunscreen.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in shampoo.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in conditioners.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in hair removal creams.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in hair mousse.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in anti-frizz hair cream.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in hair dye.Cetyl Stearyl Alcohol  is used in mascara. Cetyl Stearyl Alcohol  most often appears on the ingredient list as Cetyl Stearyl Alcohol , but may have many other names. Cetyl Stearyl Alcohol  isn’t the only fatty alcohol used in cosmetic products. Other examples include cetyl alcohol, lanolin, oleyl alcohol, and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is used to help soften the skin and hair and to thicken and stabilize cosmetic products, such as lotions and hair products. As an emollient, Cetyl Stearyl Alcohol  is considered an effective ingredient for soothing and healing dry skin. Cetyl Stearyl Alcohol   is a extremely common multitasker ingredient that gives your skin a nice soft feel (emollient) and Cetyl Stearyl Alcohol  gives body to creams and lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  also helps to stabilize oil-water mixes (emulsions), though Cetyl Stearyl Alcohol  does not function as an emulsifier in itself. Cetyl Stearyl Alcohol  typical use level in most cream type formulas is 2-3%.  
 

Cetyl Stearyl Alcohol  (CH3 (CH2) nOH) is a mixture of cetyl and stearyl alcohols from vegetable or synthetic sources. Cetyl Stearyl Alcohol  It is classified as a fatty alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a white, waxy solid substance in the form of flakes. Cetyl Stearyl Alcohol  Fat soluble, Cetyl Stearyl Alcohol  but not water soluble. Cetyl Stearyl Alcohol  In the pharmaceutical and cosmetic industry, Cetyl Stearyl Alcohol  acts as an emulsion stabilizer; Cetyl Stearyl Alcohol  Matting agent; Cetyl Stearyl Alcohol  Surfactant - foam booster; and Cetyl Stearyl Alcohol  are used as viscosity increasing agents. Cetyl Stearyl Alcohol  Usually used in creams and lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  Its melting point is 122 ° F (50 ° C) and the boiling point of Cetyl Stearyl Alcohol  is: 480.2 ° F (249 ° C). Cetyl Stearyl Alcohol  has a slight characteristic odor. Cetyl Stearyl Alcohol  is found as white or pale yellow waxy mass or white flakes or granules. Cetyl Stearyl Alcohol  Melts when heated, giving a colorless or pale yellow liquid without turbidity or dispersed particles. Cetyl Stearyl Alcohol  Practically insoluble in water; Cetyl Stearyl Alcohol  is easily soluble in ether; soluble in alcohol and petroleum ether. Cetyl Stearyl Alcohol  When melted, it mixes with fixed oils, liquid paraffin and melted lanolin. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of solid aliphatic alcohols mainly composed of cetyl alcohol and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  It is obtained by reducing the appropriate fatty acids. Cetyl Stearyl Alcohol  British Pharmacopoeia (BP) and the American National Formula (USNF) state that it should not contain less than 90% cetyl + stearyl alcohol and less than 40% stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is used in cream, ointment and Cetyl Stearyl Alcohol  as a hardener and Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) as emulsion stabilizer in other topical preparations. Cetyl Stearyl Alcohol  It is useful in the preparation of oil / water type emulsions that can remain stable over a wide pH range in combination with hydrophilic emulsifying agents. Also, Cetyl Stearyl Alcohol  is used to increase the softening effect of pomades prepared with paraffin. Although Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) is a nonirritant substance, hypersensitivity reactions have been reported due to the main components of Cetyl Stearyl Alcohol  cetyl and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of stearic and cetyl alcohols in equal proportions. In nature, Cetyl Stearyl Alcohol  this substance is found in the form of solid white granules of Cetyl Stearyl Alcohol  with a characteristic odor. The undoubted advantage of cosmetics with Cetyl Stearyl Alcohol  is the extremely low probability of any of them. Cetyl Stearyl Alcohol  is not the cheapest and most common substance. Considering the rather high cost of Cetyl Stearyl Alcohol  cosmetics, Cetyl Stearyl Alcohol  is not only possible to make their own preparation, but also highly desirable. Cetyl Stearyl Alcohol  is used in the Pharmaceutical and Cosmetic industries. Appearance Cetyl Stearyl Alcohol  It is oily, granular and solid. Cetyl Stearyl Alcohol  is white in color. Cetyl Stearyl Alcohol  has a characteristic odor.
 
 
Cetyl Stearyl Alcohol  Appearance Oily, granular (Paste) and Solid
Cetyl Stearyl Alcohol  Color White
Cetyl Stearyl Alcohol  Odor It has a characteristic odor.
Cetyl Stearyl Alcohol  Danger In case of skin and eye contact, wash with plenty of water and soap. In case of inhalation or swallowing, apply to the nearest health facility.
Cetyl Stearyl Alcohol  Properties It is a granular, oily solid raw material with a specific light odor.
Cetyl Stearyl Alcohol  Usage Area Cetyl Stearyl Alcohol  Cosmetic product manufacturing and Cetyl Stearyl Alcohol  especially in hair cream production, Cetyl Stearyl Alcohol  ) The carrier is actively used in the production of hand and face creams or lotions. In addition, Cetyl Stearyl Alcohol  finds use in sweat scent products and Cetyl Stearyl Alcohol  sun care products.
Cetyl Stearyl Alcohol ; Cetylstearyl alcohol; Cetyl / stearyl alcohol
Cetyl Stearyl Alcohol  CAS number 67762-27-0
Cetyl Stearyl Alcohol  Properties
Cetyl Stearyl Alcohol  Chemical formula CH 3 (CH 2) n-CH 2 -OH; n = variable, typically 14-16
Cetyl Stearyl Alcohol  Melting point 48 to 56 ° C (118 to 133 ° F; 321 to 329 K) [1]
Cetyl Stearyl Alcohol  Unless otherwise stated, data are given for standardized materials (25 ° C [77 ° F] at 100 kPa).
 
 

Cetyl Stearyl Alcohol  Melts when heated, giving a colorless or pale yellow liquid without turbidity or dispersed particles. Cetyl Stearyl Alcohol  Practically insoluble in water; Cetyl Stearyl Alcohol  is easily soluble in ether; soluble in alcohol and petroleum ether. Cetyl Stearyl Alcohol  When melted, it mixes with fixed oils, liquid paraffin and melted lanolin. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of solid aliphatic alcohols mainly composed of cetyl alcohol and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  It is obtained by reducing the appropriate fatty acids. Cetyl Stearyl Alcohol  British Pharmacopoeia (BP) and the American National Formula (USNF) state that it should not contain less than 90% cetyl + stearyl alcohol and less than 40% stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is used in cream, ointment and Cetyl Stearyl Alcohol  as a hardener and Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) as emulsion stabilizer in other topical preparations. Cetyl Stearyl Alcohol  It is useful in the preparation of oil / water type emulsions that can remain stable over a wide pH range in combination with hydrophilic emulsifying agents. Also, Cetyl Stearyl Alcohol  is used to increase the softening effect of pomades prepared with paraffin. Although Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) is a nonirritant substance, hypersensitivity reactions have been reported due to the main components of Cetyl Stearyl Alcohol  cetyl and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of stearic and cetyl alcohols in equal proportions. In nature, Cetyl Stearyl Alcohol  this substance is found in the form of solid white granules of Cetyl Stearyl Alcohol  with a characteristic odor. The undoubted advantage of cosmetics with Cetyl Stearyl Alcohol  is the extremely low probability of any of them. Cetyl Stearyl Alcohol  is not the cheapest and most common substance. Considering the rather high cost of Cetyl Stearyl Alcohol  cosmetics, Cetyl Stearyl Alcohol  is not only possible to make their own preparation, but also highly desirable.
 
 
Cetyl Stearyl Alcohol  is used in the Pharmaceutical and Cosmetic industries. Cetyl Stearyl Alcohol  (CH3 (CH2) nOH) is a mixture of cetyl and stearyl alcohols that can come from vegetable or synthetic sources. It is classified as a fatty alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a flake-shaped white, waxy, solid material. It is oil soluble but not water soluble. In the pharmaceutical and cosmetic industry, Cetyl Stearyl Alcohol  acts as an emulsion stabilizer; opacifying agent; surfactant - foam booster; and viscosity enhancing agent. It is generally used in creams and lotions. It has a melting point of 50 ° C and a boiling point: 249 ° C. Cetyl Stearyl Alcohol . Cetyl Stearyl Alcohol  (CH3 (CH2) nOH) is a mixture of cetyl and stearyl alcohols from vegetable or synthetic sources. Cetyl Stearyl Alcohol  It is classified as a fatty alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a white, waxy solid substance in the form of flakes. Cetyl Stearyl Alcohol  Fat soluble, Cetyl Stearyl Alcohol  but not water soluble. Cetyl Stearyl Alcohol  In the pharmaceutical and cosmetic industry, Cetyl Stearyl Alcohol  acts as an emulsion stabilizer. Cetyl Stearyl Alcohol  is useful in the preparation of oil / water type emulsions that can remain stable over a wide pH range in combination with hydrophilic emulsifying agents. Also, Cetyl Stearyl Alcohol  is used to increase the softening effect of pomades prepared with paraffin. Although Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) is a nonirritant substance, hypersensitivity reactions have been reported due to the main components of Cetyl Stearyl Alcohol  cetyl and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of naturally derived (Coconut and Palm Oil) fatty alcohols, mainly Cetyl and Stearyl Alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  develops a very effective viscosity in your creams, lotions and other personal care products, including anhydrous formulations such as body brighteners or oil blends. This amazing ingredient can be used to change the rheology and viscosity in the creation of both O / W and W / O emulsions. In addition to the improved viscosity, Cetyl Stearyl Alcohol  also gives the formulation its emollience. Compared to Cetyl Alcohol, Setostearyl alcohol offers increased viscosity building effects as well as increased penetration of other additives. Cetyl Stearyl Alcohol  has long been known as "carrier" and "penetration enhancer". Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of solid aliphatic alcohols mainly composed of cetyl alcohol and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  It is obtained by reducing the appropriate fatty acids. Cetyl Stearyl Alcohol  British Pharmacopoeia (BP) and the American National Formula (USNF) state that it should not contain less than 90% cetyl + stearyl alcohol and less than 40% stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is used in cream, ointment and Cetyl Stearyl Alcohol  as a hardener and Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) as emulsion stabilizer in other topical preparations. Cetyl Stearyl Alcohol  It is useful in the preparation of oil / water type emulsions that can remain stable over a wide pH range in combination with hydrophilic emulsifying agents. Also, Cetyl Stearyl Alcohol  is used to increase the softening effect of pomades prepared with paraffin. Although Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) is a nonirritant substance, hypersensitivity reactions have been reported due to the main components of Cetyl Stearyl Alcohol  cetyl and stearyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of stearic and cetyl alcohols in equal proportions. In nature, Cetyl Stearyl Alcohol  is found in the form of solid white granules with a characteristic odor. It is used as a conditioning agent because it moisturizes enough and improves the wet / dry combout. A 30/70 blend will form a harder emulsion than Cetyl Stearyl Alcohol  70/30. Cetyl Stearyl Alcohol  is a mixture of fatty alcohols mainly composed of cetyl alcohol and stearyl alcohol. These alcohols generally conform to the following formula.
 

Cetyl Alcohol Empirical Formula C16H34O or CH3 (CH2) 14CH2OH
Stearyl Alcohol Empirical Formula C18H38O or CH3 (CH2) 16CH2OH


 Vegetable origin fatty alcohol derived from sustainable palm and coconut fatty fatty alcohols (cetyl and stearyl alcohol) used to thicken and stabilize formulations. Cetyl Stearyl Alcohol  gives the skin a softening feel.Setostearyl alcohol can be used in water-in-oil emulsions, oil-in-water emulsions and anhydrous formulations (cream, lotion, ointment, body oil, salt wash). Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) (Cetearyl) is a mixture of cetyl and stearyl fatty alcohols and is used to add viscosity and is used as a stabilizer in creams and lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  is also used as an emulsifier, giving the skin a softening feel and lubricity. Cetyl Stearyl Alcohol  is suitable for us in Creams, Lotions, Balms, Body Polishes, Waterless Brushes and Solid Conditioning Sticks. It is highly compatible with Cetyl Stearyl Alcohol , Conditional Emulsifier and Veg-Emulse, but can be used with all of our emuslifiers. Non-gelling thickener, viscosity and thickening agent (also for water-free products such as lipsticks). It is also used as an emulsifier at concentrations below 2%. Also softening, moisturizing and foaming properties. Cetyl Stearyl Alcohol  has a slight characteristic odor. Cetyl Stearyl Alcohol  is found as white or pale yellow waxy mass or white flakes or granules. Cetyl Stearyl Alcohol  Melts when heated, giving a colorless or pale yellow liquid without turbidity or dispersed particles.
 
 
Cetyl Stearyl Alcohol  Practically insoluble in water; Cetyl Stearyl Alcohol  is easily soluble in ether; soluble in alcohol and petroleum ether. Cetyl Stearyl Alcohol  When melted, it mixes with fixed oils, liquid paraffin and melted lanolin. Cetyl Stearyl Alcohol : Used as emulsifier and thickener in lotions Cetyl Stearyl Alcohol : oils derived from coconut and palm. this is not a drying alcohol. Used as an emollient and to protect skin against moisture loss. A gentle moisturizer, sweat booster, and emulsifier. In hair products, it is used to smooth and soften hair cuticle. Cetyl Stearyl Alcohol  -A secondary emulsifier that thickens or adds body to lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  derived from vegetable extracts and a natural thickener, emulsifier. Common types of alcohol you may encounter in hair care products are lauryl alcohol, cetyl alcohol, myristyl alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol , stearyl alcohol and behenyl alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol , Cetyl Stearyl Alcohol , or cetylstearyl alcohol is a mixture of fatty alcohol consisting predominantly of cetyl and stearyl alcohols and classified as an alcohol alcohol.
 

Cetyl Stearyl Alcohol  When to tighten or add as a styptic.
 Cetyl Stearyl Alcohol  They are used to dissolve and mix the components in it.
 Cetyl Stearyl Alcohol  They are used to lighten the skin.
 Cetyl Stearyl Alcohol  Emulsifier from vegetable raw materials.
Cetyl Stearyl Alcohol  Add to emulsions to prevent the ingredients in cosmetic formula from splitting
Cetyl Stearyl Alcohol  Viscosity corrector (regulator) and stabilizer of lotions and creams of M / In emulsions
 Cetyl Stearyl Alcohol  Primary structural surfactant deodorant / antiperspirant is used in solid structures.
 Cetyl Stearyl Alcohol  Does not have irritative activity,
 Cetyl Stearyl Alcohol  promotes the penetration of nutrients into the deeper layers of the skin.
 Cetyl Stearyl Alcohol  Creates a moisture retention film and has a disinfecting effect.
Cetyl Stearyl Alcohol  gives the skin a soft pleasant feeling.
 Cetyl Stearyl Alcohol  Promotes binding and discounting in creams, lipsticks and other cosmetic products in large amounts of water.
 Cetyl Stearyl Alcohol  Emulsion softener and stabilizer.

Cetyl Stearyl Alcohol  Conditioner for hair improves its structure and facilitates combing.
Cetearyl stearyl alcohol for use as an emulsifier, softener, viscosity controller or dispersant. It can also be used as a chemical intermediate in products such as deodorants and cleaners, where it improves its foaming properties. As a result, you'll find cetyl alcohol and stearyl alcohol in a wide variety of personal care products, lubricants, resins, cosmetics, and more. Lions, creams, hair shampoos, creams, body washes, makeup products. Cetyl Stearyl Alcohol  Ethoxylate (C16-18 Alcohol ethoxylate) also Ceteareth, alpha-Ceto Stearyl l-omega-hydroxy-poly (oxy-1,2-ethanediyl), CETEARYL STEARYL Alcohol Ethoxylated, Polyoxyethylene Ceto Stearyl Alcohol, Polyethylene Glycol Ceto Stearyl Ether. Cetyl Stearyl Alcohol  Ethoxylate is white, waxy and solid / scale based on ethoxylation. More than 10 molecules of ethoxylate are soluble in water and also soluble in polar solvents. They are non-ionic, biodegradable surfactants. Cetyl Stearyl Alcohol  Ethoxylate is widely used in various industrial applications in the fields of textile, medicine, chemistry and agriculture.Cetyl Stearyl Alcohol  Ethoxylate is white, waxy and solid / scale based on ethoxylation. More than 10 molecules of ethoxylate are soluble in water and also soluble in polar solvents. They are non-ionic, biodegradable surfactants. Cetyl Stearyl Alcohol  Ethoxylate is widely used in various industrial applications in the fields of textile, medicine, chemistry and agriculture.

Skin Care: All Creams, Lotions
Hair Care: Conditioners, Cream Rinse, Styling Aids
Body Care: Creams, Lotions, Salves and Anhydrous Products
Use Cetyl Stearyl Alcohol  in Cosmetics:
We recommend that you dissolve Cetyl Stearyl Alcohol  with the oily phase.
Additional operating conditions refer to general principles for uptake of M / In emulsionsCetyl Stearyl Alcohol  is usually applied in creams and hair balms.
Cetyl Stearyl Alcohol  Active ingredients in antimicrobial preparations. Cetyl Stearyl Alcohol  Thickener for Shampoos
Cetyl Stearyl Alcohol  Emulsifiers for creams, hair masks
Setostearyl Alcohol (Cetyl Stearyl Alcohol, Cetyl Stearyl Alcohol ) Cosmetic creams, deodorants, depilators, eyelash oils, hair sprays, hair masks.
Cetyl Stearyl Alcohol  herbal derivative emulsifier. Solid white wax-like product with a typical oil-like odor. Fatty alcohols are prepared from fatty acids by esterification and catalytic hydrogenation. Fatty alcohols have a wide range of uses as emollients, emulsifiers and thickening agents in various emollients, lubricants, resins, perfumes and cosmetics, and are widely used as hair coatings in shampoos and conditioners. It is also used as a consistency factor in cosmetics and personal creams and lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  (Cetearyl) is a mixture of cetyl and stearyl fatty alcohols and is used to add viscosity and is used as a stabilizer in creams and lotions. Cetyl Stearyl Alcohol  is also used as an emulsifier, giving the skin a softening feel and lubricity. Cetyl Stearyl Alcohol  is suitable for us in Creams, Lotions, Balms, Body Polishes, Waterless Brushes and Solid Conditioning Sticks. It is highly compatible with Cetyl Stearyl Alcohol , Conditional Emulsifier and Veg-Emulse, but can be used with all of our emuslifiers. Non-gelling thickener, viscosity and thickening agent (also for water-free products such as lipsticks). It is also used as an emulsifier at concentrations below 2%. Also softening, moisturizing and foaming properties. Cetyl Stearyl Alcohol  has a slight characteristic odor. Cetyl Stearyl Alcohol  (CH3 (CH2) nOH) is a mixture of cetyl and stearyl alcohols from vegetable or synthetic sources. Cetyl Stearyl Alcohol  It is classified as a fatty alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  is a white, waxy solid substance in the form of flakes. Cetyl Stearyl Alcohol  Fat soluble, Cetyl Stearyl Alcohol  but not water soluble. Cetyl Stearyl Alcohol  In the pharmaceutical and cosmetic industry, Cetyl Stearyl Alcohol  acts as an emulsion stabilizer; Cetyl Stearyl Alcohol  Matting agent; Cetyl Stearyl Alcohol  Surfactant - foam booster; and Cetyl Stearyl Alcohol  are used as viscosity increasing agents. Fatty alcohols are emulsifiers and emollients to smooth the skin and prevent moisture loss. Identical fatty esters are used to increase the friction of formulas and to control viscosity and dispersion properties in cosmetics, personal care products and pharmaceutical ingredients.

Cetyl Stearyl Alcohol  Formula: C16H34O
Cetyl Stearyl Alcohol  MW: 242.44
Cetyl Stearyl Alcohol  @ 25 ° C Physical Form: White to grayish flakes or pellets.
Cetyl Stearyl Alcohol  White color
Cetyl Stearyl Alcohol  Odor: Odorless Solubility: Insoluble in water, we dissolve in alcohol, ether, oil.
Cetyl Stearyl Alcohol  Melting Point: 48-55 ° C
Cetyl Stearyl Alcohol  Acid number: 0.2
Cetyl Stearyl Alcohol  Iodine number: 0.1-0.3
Cetyl Stearyl Alcohol  Not Transported: 0.1-0.5
 
 
Cetyl Stearyl Alcohol  Used in cream, lotion, ointment, shampoo, conditioner, balm, make-up products. Cetyl Stearyl Alcohol  A common multitasker ingredient in body creams and lotions that gives your skin a pleasant and soft feeling (emollient). Cetyl Stearyl Alcohol  It also helps to balance oil-water mixtures. Cetyl Stearyl Alcohol  Fatty alcohols have oil-soluble (and therefore softening) tail pieces, and Cetyl Stearyl Alcohol  which makes them completely dry and not irritating and Cetyl Stearyl Alcohol  makes it completely suitable for the skin. Cetyl Stearyl Alcohol  Emulsifier from vegetable raw materials.Cetyl Stearyl Alcohol  Add to emulsions to prevent the ingredients in cosmetic formula from splittingCetyl Stearyl Alcohol  Viscosity corrector (regulator) and stabilizer of lotions and creams of M / In emulsionsCetyl Stearyl Alcohol  Primary structural surfactant deodorant / antiperspirant is used in solid structures. Cetyl Stearyl Alcohol  Does not have irritative activity,Cetyl Stearyl Alcohol  promotes the penetration of nutrients into the deeper layers of the skin.Cetyl Stearyl Alcohol  Creates a moisture retention film.Cetyl Stearyl Alcohol  has a disinfecting effect. Cetyl Stearyl Alcohol  gives the skin a soft pleasant feeling. Cetyl Stearyl Alcohol  Promotes binding and discounting in creams, lipsticks and other cosmetic products in large amounts of water.Cetyl Stearyl Alcohol  Emulsion softener and stabilizer.Cetyl Stearyl Alcohol  strukturoobrazovatel and gentle.Cetyl Stearyl Alcohol  Conditioner for hair improves its structure and facilitates combing. Cetyl Stearyl Alcohol  is a so-called fatty alcohol, a mix of cetyl and stearyl alcohol, other two emollient fatty alcohols.  Though chemically speaking, Cetyl Stearyl Alcohol  is alcohol (as in, it has an -OH group in its molecule), properties of Cetyl Stearyl Alcohol  are totally different from the properties of low molecular weight or drying alcohols such as denat alcohol. Cetyl Stearyl Alcohol  have a long oil-soluble (and thus emollient) tail part that makes them absolutely non-drying and non-irritating and are totally ok for the skin.

Ataman Kimya A.Ş. © 2015 Tüm Hakları Saklıdır.